Rejestracja samochodu utrudniona

Czwartek, 4 maja 2000 (15:11)

W wielu miastach w Polsce brakuje nalepek kontrolnych na nowe tablice rejestracyjne. Bez takiej naklejki rejestracja jest nieważna, więc urzędnicy odsyłają petentów z kwitkiem.

Tak jest na przykład w Krakowie, we Wrocławiu czy w Poznaniu. Do Katowic naklejki dotarły dopiero dzisiaj, mimo że nowe rejestracje wydawane są już od wtorku.

Urzędnicy tłumaczą, że dostali za mało kompletów nalepek z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, która je produkuje. Przedstawiciel Wytwórni w rozmowie z siecią RMF twierdzi, że nic mu nie wiadomo o poważnych brakach, a tam, gdzie naklejek nie wystarcza - dostawy uzupełnia się na bieżąco.

Trzy nalepki wydawane są do kompletu nowych, białych tablic rejestracyjnych. Jedna ma się znaleźć w dowodzie rejestracyjnym, druga na blaszanej tablicy, trzecią właściciel auta dostaje do ręki i musi nakleić w prawym dolnym rogu przedniej szyby samochodu. Naklejki z hologramami mają utrudnić życie złodziejom samochodów. Mają być trudnym do podrobienia, dodatkowym zabezpieczeniem.

RMF FM

Podziel się

Twój komentarz może być pierwszy

Gość

Piszesz jako Gość