Kłopoty kolejnego biura podróży. R'Tur złożyło oświadczenie o niewypłacalności

Piątek, 7 czerwca 2013 (06:03)

Oświadczenie o niewypłacalności złożyło w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim warszawskie biuro podróży R'Tur - dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Informacje o kłopotach firmy dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Za granicą jest obecnie 163 klientów touroperatora. Pierwsi mają wrócić do Polski w piątek.

Według informacji RMF FM, wycieczki, które nie dojdą do skutku, wykupiło 300 osób /©123RF/PICSEL

Przedstawiciele biura R'Tur zapewniają, że wszyscy turyści mają opłacone hotele. Urząd Marszałkowski z gwarancji bankowych biura zapłaci tylko za powrót do Polski. Klienci firmy są w Egipcie, Turcji, Tunezji, Bułgarii oraz na Krecie i Rodos.

Według informacji RMF FM, wycieczki, które nie dojdą do skutku, wykupiło 300 osób. Klienci, którzy za nie zapłacili, będą mogli starać się o zwrot pieniędzy. Nie wiadomo jednak, czy wystarczy ich dla wszystkich. Gwarancja biura opiewa bowiem na nieco ponad 200 tysięcy złotych.

Od początku czerwca wobec touroperatora toczy się postępowanie o wykreślenie go z rejestru i zakazanie prowadzenia działalności gospodarczej. Zostało wszczęte, gdy 31 maja wygasła gwarancja ubezpieczeniowa, a biuro nie wykupiło nowej. Wszystkie umowy na wycieczki zostały jednak zawarte przed tą datą, w związku z czym klienci są objęci poprzednią gwarancją.

Piotr Glinkowski, Bartosz Styrna

RMF

Podziel się

~podróżnik -

znowu..a na reklamu mają....jaby specjanie tak robili co łoni kasa kienci goła pupa...to wszystko schodzi na psy...dlatego jak pokazują się ...górne.. rekłamy w tv ,to wykonuję jedną operejeszen ..OFF

~gość -

nasi cudowni politycy na górz mieli rok żeby coś zrobic z tymi biurami podrózy ale jak widac maja ludzie i ich problemy daleko i głęboko, wolą sie kłócić i martwić się o swoje stołkii, u nas w warszawie przydałoby sie tarnado zeby ten cały brud wydmuchać!!!!!

Gość

Piszesz jako Gość