Czy agenci ubezpieczeniowi przestaną być potrzebni?

Niedziela, 19 marca 2017 (06:00)

Zgłoszenie szkody, zapoznanie się z ofertą i podpisanie umowy - to najczęstsze powody obecności klientów w placówkach towarzystw ubezpieczeniowych. Coraz więcej z nas woli jednak korzystać wyłącznie ze zdalnych kanałów kontaktu. Mimo to agenci ubezpieczeniowi mogą spać spokojnie - zainteresowanie ich usługami wśród Polaków wcale nie maleje.

Agenci wkrótce przestaną być potrzebni? /©123RF/PICSEL

Im młodszy klient i im z większego miasta pochodzi, tym chętniej załatwia swoje sprawy online. Towarzystwa ubezpieczeniowe są tego świadome. Nie dziwi więc, że coraz więcej z nich umieszcza na swoich stronach internetowych różne kalkulatory i porównywarki, które pomagają w wyborze produktów czy też obliczaniu składki ubezpieczenia. Warto jednak zauważyć, że nawet osoby stroniące od wizyt w placówkach terenowych bardzo często korzystają z pomocy agentów ubezpieczeniowych. Oczywiście nierzadko jest to kontakt wyłącznie na odległość, a sama umowa jest zawierana przez internet.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2016

Jak stwierdza w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Katarzyna Ostrowska z Uniqa Polska: - Liczba polis sprzedawanych za pośrednictwem internetu rośnie z roku na rok. Wciąż jednak nie jest to bardzo duży procent wszystkich zawieranych umów z ubezpieczycielami przez klientów. Świadczą też o tym chociażby wyniki tzw. spółek directowych, czyli tych, które sprzedają jedynie przez internet. W Polsce nigdy nie osiągnęły one znaczącej pozycji. Nie zmienia to faktu, że firmy ubezpieczeniowe muszą podążać za preferencjami i wyborami klientów. A ci, zwłaszcza najmłodsi, coraz częściej chcą korzystać wyłącznie z kanałów zdalnych.

- Jesteśmy zabieganym społeczeństwem, dla którego priorytetem jest szybkie załatwianie spraw [...]. Coraz częściej chcemy robić to zdalnie. Kilka lat temu swoje płatności regulowaliśmy na poczcie czy w kasie banku, dzisiaj za sprawą techniki robimy to, siedząc w wygodnym fotelu w domu i korzystając z komputera czy smartfona. Jakość obsługi na tym poziomie odgrywa bardzo ważną rolę. Po pierwsze, dostępne aplikacje powinny sprawnie działać, tak aby klient w dowolnym momencie mógł z nich skorzystać i załatwić swoją sprawę. Po drugie, komunikacja klienta z instytucją powinna przebiegać szybko i efektywnie oraz kończyć się załatwieniem sprawy podczas jednego kontaktu - mówi Marcin Łukaszewski, twórca plebiscytu Instytucja roku.

infoWire.pl

Podziel się

~Obserwator -

Po to by wyliczyć składkę w OC komunikacyjnym agent nie jest potrzebny, ale przy ubezpieczeniach dobrowolnych: mieszkania, domy, firma a nawet autocasco.? Oczywiście, niektórzy młodzi ludzie zjedli wszystkie rozumy. Nie czytają OWU bo szkoda czasu, z agentem nie rozmawiają by nie dać mu zarobić.. Ubezpieczenia załatwiają online, a potem gdy wydarzy się szkoda, to mają pretensje do całego świata.. Wszyscy są winni, tylko nie oni..Nie ma co też biadolić. Każdy ma swój rozum i niech go używa jak chce.

~agent ubezp. -

Jeżeli ktoś ma ochotę przepłacać i płacić nawet 10% więcej korzystając z pseudo wyszukiwarek to jego biznes i nic nikomu do tego.Nie jest żadną tajemnicą,że u agenta ubezpieczeniowego można zdecydowanie taniej kupić ubezpieczenie i wynegocjować dla każdej ze stron korzystną cenę.Mówienie,że za pośrednictwem online można kupić taniej ubezpieczenie należy włożyć między bajki.Po drugie wyszukiwarki zaniżają wyliczenia celowo,by następnie w końcowym rozrachunku i tak "podnieść" stawkę.Wyszukiwarke należy traktować tylko i wyłącznie jako wstępne rozpoznanie ofert.

~AGENY UBEZP -

jak sprzedajecie pojazd ,albo macie szkodę to przez Internet załatwiacie czy do agenta lecicie po pomoc .AC kupujecie z udziałami własnymi a potem UKASY BRAK na szkodę aby ją zlikwidować ALE BYŁO TANIEJ

Piszesz jako Gość