Korzystasz z drukarki? Lepiej uważaj

Poniedziałek, 20 marca 2017 (06:00)

Urządzenia drukujące w powszechnej ocenie nie stanowią zagrożenia naszego bezpieczeństwa w sieci. Niestety są to tylko pozory. Drukarki mogą stać się furtką dla hakerów w celu przechwycenia naszych danych.

Rozwój nowych technologii sprzyja także coraz bardziej zaawansowanym atakom hakerów, które przybierają wyrafinowane formy. Ataki hakerów są zagrożeniem dla dużych korporacji, ale również dla użytkownikach indywidualnych. Ochrona naszych danych w dużej mierze zależy od urządzeń elektronicznych codziennego użytku.

- Urządzenia drukujące, zarówno urządzenia wielofunkcyjne jak i zwykłe urządzenia drukujące, mogą być furtką przez którą osoby o niecnych zamiarach, hakerzy mogą dostać się do naszej sieci, do naszych serwerów, do naszych komputerów oraz innych urządzeń sieciowych - mówi Tomasz Omelaniuk, konsultant techniczny w firmie HP. Są jednak czynności, które pomogą zminimalizować ryzyko ataku hakerów. Przede wszystkim należy odpowiednio skonfigurować nasze urządzenia drukujące. Ekspert radzi, aby wyłączyć wszelkie zbędne usługi, z których nie korzystamy. - Nawet jeśli na dzień dzisiejszy są bezpieczne, za miesiąc, dwa lub trzy może się okazać, że nie będą i wtedy luki mogą być wykorzystane do naszej sieci, do naszej firmy do tego, aby ktoś mógł przechwycić dokumenty, wydrukować je na inne drukarce, bądź tez z powrotem przekonwertować do postaci elektronicznej i wykorzystać przeciwko naszej firmie, instytucji bądź naszej osobie - dodaje Tomasz Omelaniuk.

Polecamy: PIT 2016

newsrm.tv

Podziel się

~Normal -

NO TO U RWA WRÓĆMY DO CZASÓW FIOLETOWEJ KALKI ALBO RĘCZNEGO PRZEPISYWANIA. XXI WIEK A CZLOWIEK MA SIĘ BAĆ NAWET DRUKARKI. DO CZEGO TO DOSZLO LUDZIE?

~mik1 -

Przez drukarkę opanują mój komputer,przez kamerkę w laptopie mnie podglądają,przez telewizor mogą mnie obserwować i podsłuchiwać o telefonie nie wspomnę,teraz otwieram lodówkę i podejrzliwie spoglądam na światełko,bo może ktoś się nie podłączył do kabelka prądowego i mnie śledzi?.Strach się bać.

~Joe monster -

Czy muszla klozetowa jest bezpieczna czy lepiej latać za stodołę? Tak pytam bo gdyby sedes był furtką dla hakerów w celu przechwycenia naszych danych.....

Piszesz jako Gość