Związkowcy będą szukać inwestora dla kopalni

Wtorek, 28 marca (12:17)

Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz podkreśla, że przekazanie kopalni Krupiński z siedzibą w Suszcu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń nie musi oznaczać jej likwidacji.

Kolejna gmina na Śląsku będzie miała kłopoty? /©123RF/PICSEL

Gość Polskiego Radia Katowice zapowiedział, że związkowcy będą próbowali ratować kopalnię, na przykład poprzez znalezienie inwestora.

- Dla mnie najprostszym rozwiązaniem byłoby to, by ta kopalnia funkcjonowała jako spółka z.o.o. z większościowym udziałem Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale nikt na ten temat nie chciał rozmawiać - mówił Dominik Kolorz.

Jak dodał, "niezrozumiały oportunizm" ze strony właściciela może doprowadzić do takiej sytuacji, że kolejna gmina na Śląsku stanie się "enklawą bezrobocia".

Zdaniem Dominika Kolorza, kopalnia wymaga około 200 milionów złotych nakładów inwestycyjnych, by stała się rentowna. A złoża są bogate w węgiel dobrej jakości.

IAR

Podziel się
android55

android55 -

Kopalnie by dobrze funkcjonowały gdyby na kopalni nie było darmozjadów związkowców i nie wspólne o choldingu ike tam jest pracowników do spraw nie potrzebnych na niczym sie nie znając a kase biorą i to nie małą za nic a na każdej kopalni związków jest 13 siedzą w biurach i nic nie działają i jak może być dobrze w górnictwie

~jurek -

Związkowcy walczą o swe ciepłe stołki tak jak na Makoszowach pod koniec roku .Bo każdy z nich jak przechodził na inna kopalnię to już tylko jako robol a więc trzeba z powrotem zakasać rękawy ido łopaty i to za 1/3 tego co miał jako związkowiec.

~Obserwator -

Panowie! Republika Czeska czeka na polskich wykwalifikowanych pracowników i płaci sensowne pieniądze ZA PRACĘ, nie za kombinowanie i knucie jak orżnąć pracodawcę. Trzeba zasuwać, a kto pracuje ten ma. Jest pensja, jest socjal, zorganizowany transport T/P. Tylko trzeba chcieć dobrą wolę i chęć do pracy. Jest druga alternatywa: nic nie robić, narzekać na zwolnienia, ZZ i kombinować na bezrobociu.

Piszesz jako Gość