Premier Szydło o stanie polskiej gospodarki

Piątek, 21 kwietnia 2017 (11:23)

Premier Beata Szydło cieszy się z dobrych wskaźników gospodarczych i dziękuje przedsiębiorcom. Szefowa rządu podczas konferencji prasowej mówiła między innymi o rosnącej produkcji i płacach w Polsce.

Beata Szydło /fot. Tomasz Gzell /PAP

Beata Szydło powiedziała, że dzięki reformom i uszczelnieniu systemu podatkowego udało się wprowadzić zmiany, które zdaniem premier są korzystne dla rodzin. Szefowa rządu powiedziała, że zarówno stan gospodarki, jak i finansów polskich rodzin są coraz lepsze. Premier Beata Szydło zaznaczyła, że to jeden z najważniejszych celów rządu.

Według szefowej rządu, dane GUS są też dobrą prognozą na dalszą część roku. Jej zdaniem, o kolejnych miesiącach można myśleć optymistycznie. Szydło zapowiedziała też kontynuację zmian ułatwiających przedsiębiorcom prowadzenie ich firm.

Jak podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 procent w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego. Produkcja budowlano-montażowa była wyższa niż przed rokiem o 17,2 procent. Dane te są lepsze, niż spodziewali się analitycy.

GUS poinformował również między innymi o sprzedaży detalicznej, która w marcu wzrosła w ujęciu realnym o 7,9 procent rok do roku.

(IAR)

----------

Premier: Stawki podatkowe w 2017 r. pozostają bez zmian

W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała premier Beata Szydło. Dodała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla przedsiębiorców.

Szefowa rządu na piątkowej konferencji prasowej pytana była, czy rząd planuje w tym roku obniżki stawek podatków.

- W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie. Jeżeli jakiekolwiek zmiany w podatkach następują, to następują z nowym rokiem kalendarzowym, więc mogę powiedzieć, że 2017 r. pozostają na tym samym poziomie, który był w 2016 - powiedziała premier.

Przypomniała, że rząd zdecydował już o obniżeniu stawki podatku CIT dla małych firm z 19 do 15 proc.

- Pozostałe propozycje, które są przygotowywane, nad którymi pracujemy, będziemy przedstawiać w momencie, kiedy zostaną one zaakceptowane i przyjęte przez rząd (...) Mogę powiedzieć, że w tej chwili trwają prace nad różnego rodzaju rozwiązaniami, które będą korzystne dla przedsiębiorców - dodała Szydło.

(PAP)

Pobierz za darmo program PIT 2016

IAR/PAP

Podziel się

~elemel -

Bo wg. Pisowców to jest tak na przykładzie liczby 100 : rok przed nimi wzrost był 100/baza/ oni doprowadzili do spadku 30 i po roku zanotowali 45 i wszystko jasne. O czym mówi nawet nie księgowa ze wsi? Baju-baju pani Szydło!!

Piszesz jako Gość