Alma chce sprzedać zorganizowaną część przedsiębiorstwa za 94 mln zł

Poniedziałek, 17 lipca 2017 (11:50) Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lipca 2017 (13:51)

Alma Market złożyła do Sadu Rejonowego w Krakowie wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Immomok (należy do Leclerca; prezesem Immomok jest Jean Philipe Magre, który jest prezesem E. Leclerc w Polsce) za 94 mln zł netto. O godz. 11.36 walory Almy drożały o 2,5 proc. do 0,41 zł.

Alma, zamknięty sklep. Fot. Adam Burakowski /REPORTER

"Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym, a nadto zabezpieczy przedsiębiorstwo dłużnika przed ewentualnym spadkiem jego wartości, a dodatkowo ograniczy koszty upadłości" - podała spółka w komunikacie.

"Pozwoli nadto na szybsze i pełniejsze zaspokojenie wierzycieli oraz znaczne skrócenie czasu trwania postępowania upadłościowego" - dodała.

W połowie lutego tego roku Alma Market złożyła w Sądzie Rejonowym w Krakowie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Wcześniej spółka informowała o postanowieniu sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego.

Sprawdź bieżące notowania ALM na stronach BIZNES INTERIA.PL

PAP

Podziel się

~as -

Niestety, ale budowanie sieci delikatesów w kraju, gdzie zarabia się 400 euro miesięcznie, to kiepski pomysł... Polskie sieci powinny skoncentrować się na budowie konkurencji takim sklepom jak Lidl, Biedronka. Co jest bardzo trudne, bo to bardzo bogaty kapitał z którym ciężko będzie wygrać, o ile to w ogóle możliwe. Dlatego przydałyby się tu regulacje ustawowe.

Piszesz jako Gość