Co się stanie z górnictwem węgla kamiennego? Nowe plany rządu

Niedziela, 13 sierpnia 2017 (06:00)

Rząd przygotowuje strategię energetyczną dla Polski. Co dalej z górnictwem i kopalniami węgla kamiennego, które przynoszą straty?

Rząd ma nowe plany dot. sektora energetycznego? /©123RF/PICSEL

Węgiel ma stanowić niecałe 60 proc. miksu energetycznego. Teraz to 80 proc. Będą radykalne zmiany?

Wygląda na to, że rząd przedstawi politykę energetyczną utrzymującą status quo dotychczas dominującej technologii węglowej. Chodzi o to, aby dokładając nieco czystszych źródeł energii, uzyskać spadek średniej emisyjności produkcji energii i zmieścić się w normach, jakie Komisja Europejska przedstawiła w projekcie Pakietu Zimowego. Stąd też ze strony ME nie słychać nic o nowych inwestycjach w elektrownie węglowe.

W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

marketnews24.pl

Podziel się

~gp 2 -

Jestem pracownikiem kwk pniówek informuje że 13 i 15 nie mamy!!!Deputat węglowy wraz z 14 pensją mamy zawieszone na 3 lata.Wydobycie w jsw wzrata wraz z inwestycjami!Zysk za 1kw ponad 800mln netto REKORDOWY! Oczywiście lwia część poszła na spłatę obligacji wyemitowanych za poprzedniej władzy.Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia jak w każdej dziedzinie w kraju.Jak tylko z kimś rozmawiam na temat zarobków i żądam pokaż np pit 37 niemal każdy wymięka!Proszę o jedno zanim coś napiszecie o jakimkolwiek zawodzie poczytajcie najpierw,sprawdzcie u zródeł i nie dzielcie Polaków bo to nam Wszystkim szkodzi.Dzięki.

~Orkan -

Daj! Daj! Daj! Ciągle im mało! Nienażarte hieny! Komuna dawno padła a ci dalej chcą przywilejów jak za komuny! Zle Wam? To zmieńcie pracę! Trzymacie się pazurami i zębami roboty w górnictwie bo nic innego nie potraficie robić!

Piszesz jako Gość