Obowiązki podatkowe, o których wiele osób zapomina

Środa, 13 września 2017 (05:57)

Podatnicy posiadający aktywa za granicą mają obowiązki podatkowe, o których często zapominają. Obowiązkowe jest raportowania do NBP o aktywach, o ile ich wartość przekracza 7 mln zł.

zdj. ilustracyjne /©123RF/PICSEL

Takie raporty powinniśmy składać po zakończeniu każdego kwartału, do 20. dnia kolejnego miesiąca. Ich brak może być potraktowany jako przestępstwo.

Inny obowiązek, z którym muszą się zderzyć przedsiębiorcy, dotyczy zagranicznych spółek przez nich kontrolowanych. Obowiązek ten wszedł w życie od stycznia 2015 r. Deklaracje trzeba składać po dziewięciu miesiącach od zakończenia roku podatkowego spółki zagranicznej. W dużej mierze przypadków będzie to 30 września. W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym Anna Turska, doradca podatkowy z kancelarii Ożóg Tomczykowski.

marketnews24.pl

Podziel się

~taka prawda -

juz widze jak ktos ma kilkanascie mln za granica i biegnie informowac o tym urzad podatkowy :P nie po to trzyma by informowac ...

~ja -

a kto ma 7 mln za granica?! ani ja ani nikt z mojego otoczenia nie posiada takiej kwoty, nieliczni maja male mieszkania w hiszpanii za 30-50 tys. euro.

Piszesz jako Gość