Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów podatkowych

Środa, 13 września 2017 (13:31)

Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów przed stosowaniem tak zwanych pustych faktur. Resort poinformował, że projektami ustaw o podzielonej płatności VAT i analityce przepływów finansowych w najbliższych tygodniach zajmie się rząd.

Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów podatkowych /©123RF/PICSEL

Wiceminister finansów Paweł Gruza ostrzegł przedsiębiorców przed stosowaniem tak zwanych pustych faktur, które pozwalają im zwiększyć koszty i obniżyć podatki.

Według niego służby skarbowe będą w stanie zidentyfikować zarówno tych, którzy oferują puste faktury lub koszty, jak i tych, którzy z nich korzystają. Jak powiedział wiceminister Gruza, pozwalają na to nowoczesne metody analityczne.

Gruza dodał, że Ministerstwo Finansów weźmie też pod lupę paragony. Według wiceszefa resortu finansów kontrolerzy będą w stanie sprawdzić nie tylko bieżące, ale także historyczne paragony.

Resort poinformował też, że projekty ustawy umożliwiającej zaawansowaną analitykę finansową, śledzenie przepływów pieniężnych czy tak zwanej podzielonej płatności VAT zostały przyjęte przez Komitet Stały Rady Ministrów. Rząd ma zająć się nimi na najbliższych posiedzeniach.

Ministerstwo Finansów zorganizowało dziś pierwszy etap konsultacji społecznych na temat należytej staranności przedsiębiorców, która ma gwarantować płacenie podatków.

IAR

Podziel się

~LexLuther -

No cóż , więc kupię kolejny jacht na firmę. Żaglowy już mam więc teraz kolej na odjechaną motorówkę, prysznic, kuchnia tv. W końcu dokonałem wpisu za 50 zł czarter jachtów, i co pan chce zrobić panie Morawiecki? A jak się coś nie podoba to jutro moja firma będzie w Czechach.

Piszesz jako Gość