Zmiany w prawie: Powstaną nowe mieszkania w centrach miast

Środa, 11 października 2017 (06:00)

Weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego. Ułatwia zabudowanie pustych przestrzeni w miastach, pomiędzy istniejącą zabudową.

Powstaną nowe mieszkania w centrach miast /© Panthermedia

W centrach miast, a więc w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, mogą powstać nowe mieszkania. W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym Kuba Karliński z zarządu Magmillon.

marketnews24.pl

Podziel się

~Marek -

A co z samochodami, placami zabaw, trawnikami, miejscami do parkowania? Przypominam, że tam będą mieszkać ludzie, którzy będą mieli dzieci, samochody, rodziny, które przyjadą w odwiedziny. No chyba, że myśli się wyłącznie o zysku dla miasta i łapówkach dla Prezydenta miasta.

~gnago -

ewidentnie kretynizm. |Do i z Pracy ponad dwie godziny bo trzeba na przedmieścia. No i zadbać o dźwiękochłonne okna aby wrzasków bawiącego się bydła pod oknami nie słyszeć

~Krakowianka -

w PRL-u też budowano tzw "plomby" i były to jedne z najatrakcyjniejszych mieszkań i najdroższych. Bo wtedy istniało coś takiego jak mieszkania dewizowe, lub pewexowskie (jak zwał, tak zwał). Kto ma "odpowiednią" ilość lat, ten wie o czym piszę. Mieszkanie w centrum np.Krakowa to nie lada atrakcja i musi odpowiednio kosztować. Żeby tylko ktoś czuwał nad wyglądem architektonicznym takich wstawek.

Gość

Piszesz jako Gość