Złoty już nie jest najmocniejszą walutą. Czy nadal będzie tracić?

Piątek, 13 października 2017 (06:00)

Z początkiem roku dolar startował z bardzo mocnej pozycji. Gdy oddawał swą wartość, sprzyjało to bardzo walutom krajów wschodzących. Teraz złoty traci. Czego możemy się spodziewać?

Złoty już nie jest najmocniejszą walutą /©123RF/PICSEL

- Kapitał odpływał z USA i był taki moment, że złoty stał się najsilniejszą z walut - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Wrzesień przyniósł odreagowanie, bo dolar był zbyt wyprzedany.

Dolar ma szanse na wzmocnienie się do końca tego roku. A co z kursem złotego wobec innych walut? Polska waluta może się wzmocnić wobec euro czy franka szwajcarskiego.

marketnews24.pl

Podziel się

~Marek -

Jak słabnie jak dolar i frank niezmiennie na niskim poziomie około 3,7 za chf i 3,6 S. Czy to oznacza , że PLN ciągle się osłabia? To samo tyczy się innych walut , kursy od przynajmniej dwóch miesięcy wahają się o około 3 % w górę lub w dół, a ten bredzi o osłabieniu. Jego gadanie ma służyć temu aby ludzie ze strachu zaczęli kupować walutę to ona sama wzrośnie ze względu na duży popyt, a potem szybko spadnie i oni zarobią.

~Zan -

Ten tytuł to powinien być taki "ZŁOTY NIE JEST NAJSŁABSZĄ WALUTĄ CZY NADAL BĘDZIE ZYSKIWAŁ". A ten, kto pisał ten tytuł to chyba kompletnie nie wie co to znaczy tracić czy zyskiwać?

Piszesz jako Gość