Schetyna: Przeniesienie obligacji skarbowych z filara kapitałowego do FUS było błędem

Sobota, 21 października 2017 (12:56)

Przeniesienie przez rząd Donalda Tuska obligacji skarbowych z filara kapitałowego do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych było błędem; Platforma Obywatelska odbuduje filar kapitałowy w systemie emerytalnym - zapowiedział podczas sobotniej konwencji w Łodzi szef PO Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna przyznaje, że rozbiór OFE był błędem PO /©123RF/PICSEL

Lider Platformy zapowiedział stworzenie projektu "Akcja Twoja Polska".

W ramach projektu, ugrupowanie - jeśli powróci do władzy - będzie chciało odbudować prywatne emerytury.

- Tak, jak pięć lat temu tak i dzisiaj, uważam, ze błędem było przeniesienie obligacji skarbowych z filara kapitałowego do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - oświadczył Schetyna.

- Przestrzegałem przed tym i sam zostałem w filarze kapitałowym - dodał szef PO.

Schetyna podkreślił, że błędy trzeba jednak umieć naprawiać.

- Dlatego Platforma odbuduje filar kapitałowy w systemie emerytalnym, a wszystkie zgromadzone w nim środki będą zapisaną prawnie własności oszczędzających. Tym, którzy zechcą, przeniesiemy obligacje z powrotem do filaru kapitałowego obniżając wszystkie opłaty lub po prostu zamienimy na akcje spółek skarbu państwa - zadeklarował Schetyna.

- Odbudujemy II filar polskiego systemu emerytalnego. Naprawimy tym samym tragiczne w skutkach, cyniczne oszustwo rządzących polegające na obniżeniu wieku emerytalnego, skazujące 70 proc. Polaków urodzonych po 1975 roku na głodowe emerytury. Na to nie można pozwolić - podkreślił Schetyna.

Grzegorz Schetyna podczas łódzkiej konwencji mówił także o tzw. 13 emeryturze i rozszerzeniu programu 500 plus. Znalazły się one we wspomnianym projekcie partii "Akcja Twoja Polska". Mówił też o podwyższeniu pensji pracowników medycznych.

PAP

Podziel się
Artaxerxes

Artaxerxes -

Buhahahaha. To jest tak śmieszne ,że aż komiczne. Rząd PiS odda Polakom pieniądze zdeponowane w OFE a cały pomysł 3 filara wyrzuci do śmieci. Jest to konsekwencja tego co zrobił z OFE rząd Buzka a potem Tuska. Tak że pan Schetyna będzie musiał znaleźć naiwnych ,którzy uwierzą, że nie zostaną ponownie nabici w butelkę

~sj -

Było błędem? Naprawdę? A przecież sfora ekspertów zapewniała, że to dobre rozwiązanie. Ale skoro to był błąd, to lepiej wybierać takich, co od początku wiedzą co robią. Profesjonalista to ktoś, kto wie jaki będzie efekt jego działań w przeciwieństwie do amatora, który na końcu stoi z otwartą buzią i mówi, że on chciał dobrze.

~tato -

gość żyje w najlepsze odkąd pamiętam jako nasza utrzymanka podatkowa i chyba już dobrze że nie ma prawa decydować za nas o naszych pieniądzach ... przecież normalnej pracy to on chyba w swoim życiu nie zaznał ...!!!

Gość

Piszesz jako Gość