Komisja Europejska wzywa Polskę do wprowadzenia unijnych przepisów w sprawie badania jakości powietrza

Czwartek, 7 grudnia 2017 (13:24)

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dotyczących badania jakości powietrza. Rząd w Warszawie dostał dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, sprawa może trafić do trybunału.

Polacy mają prawo do czystego powietrza... /Getty Images/Flash Press Media

Chodzi o dyrektywę z 2015 roku, która mówi o metodach referencyjnych, zatwierdzania danych i lokalizacji punktów pomiarowych do oceny jakości powietrza. Przepisy te aktualizują niektóre cele dotyczące jakości danych związanych z pomiarem zanieczyszczeń.

"Państwa członkowskie były zobowiązane do wdrożenia tej dyrektywy do dnia 31 grudnia 2016 roku. Polska tego nie zrobiła i w związku z tym Komisja kieruje do polskich władz uzasadnioną opinię i daje im dwa miesiące na odpowiedź" - podkreślono w komunikacie KE.

PAP

Podziel się

~podatnik -

A teraz pomyslcie gdyby PO zaraz na poczatku swoich nieudolnych rządów podjeła by działania w tym temacie była by poprawa? napewno by była ale zmarnowali i przechulali 8 lat.

~ds -

Z okna widzę kominy czeskiej elektrowni w Detmarowicach .W tej chwili widać jak wiatr kieruje dymy na polską stronę.Kilka dni temu chyba wyłączyli filtry bo myślałem,że wulkan wybuchł taka chmura dymu waliła z komina.

~azis -

Polacy mają wiele praw, ale najbardziej to mają prawo do życia w biedzie i prawo do umierania. Polacy mają prawo do oglądania debilnych seriali we wszystkich telewizjach, ale nie mają prawa do płacy takiej jak w Niemczech, Francji, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Dani, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii,Szwajcarii, Finlandii, Grecji,Norwegii, Luksemburgu.

Gość

Piszesz jako Gość