Panattoni Europe wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (16:44)

Spółka Panattoni Europe, specjalizująca się w budowie i wynajmie powierzchni przemysłowych, wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex, belgijskiego producenta artykułów higieny osobistej. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na lipiec 2018 roku.

Panattoni Europe wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex /Informacja prasowa

Jak poinformowała w poniedziałek reprezentująca Panattoni Europe Ewelina Ciuchta, obiekt o powierzchni ponad 26 tys. m kw. będzie zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE).

Wyjaśniła, że fabrykę podzielono na strefy funkcjonalne - przemysłową, na którą składa się hala produkcyjna i dwa magazyny, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. m kw., oraz pomieszczenia techniczne.

Realizowany przez Panattoni Europe zakład produkcyjny dla Ontex będzie pierwszą fabryką tego producenta w Polsce. Jak tłumaczy Charlez Bouaziz z Ontex, zakładany rozwój firmy w Środkowej Europie "wygenerował potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa w tej części kontynentu". Fabryka w Radomsku ma pomóc zrealizować te "rozwojowe ambicje, stworzyć miejsca pracy w regionie".

Na początek firma zatrudni 170 osób i zainwestuje ok. 40 mln euro. Działka o powierzchni 11 ha pozwoli najemcy na ekspansję obiektu o kolejne ok. 50 tys. m kw. i łączne zatrudnienie do 350 osób.

Ciuchta zwraca uwagę, że fabryka w Radomsku to kolejna realizacja obiektu przemysłowego Panattoni Europe na terenach objętych strefami ekonomicznymi, a trzecia w ŁSSE. Jak mówi dyr. Marek Foryński z Panattoni Europe, fabryka powstanie w strategicznej lokalizacji dla najemcy - w pobliżu europejskiej trasy E75, łączącej Warszawę ze Śląskiem i będącej częścią autostrady A1.

PAP

Podziel się

~gosc123 -

W specjalnej strefie ekonomicznej, cyli kolejna firma zwolniona z placenia podatku dochodowego. Czyli jedyna kozysc w Polsce z bycia Polakiem to nieuczciwa konkurencja i placenie podatkow. Gratulacja dla rzadu za kolejny sukces

~uhgb -

Gierek w latach 70-tych nabrał kredytów z zachodu. Zachód myślał, że Gierek przeżre kredyty albo rozkradną w rządzie. Jakie było zdziwienie jak Gierek zaczął budować szkoły, fabryki i osiedla mieszkaniowe. Zachód wtedy w szoku zaczął coś bełkotać o prawach człowieka i zrobili embargo na towary zatem Gierek nie miał z czego produkować i faktycznie zaczęło się walić wszystko. Nie widzicie dziś analogii? o czym bełkoczą w Brukseli?

Gość

Piszesz jako Gość