Karta Dużej Rodziny dostępna jako aplikacja mobilna

Piątek, 12 stycznia (10:54)

Karta Dużej Rodziny dająca prawo rodzinom z co najmniej trójką dzieci do zniżek m.in. w sklepach czy placówkach kulturalnych jest już dostępna jako aplikacja mobilna. - Chcemy, aby Karta była dostępna w całej Polsce - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska /fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen - porozumienie w tej sprawie podpisało w piątek MRPiPS.

Jak podkreśliła Rafalska, KDR jest ważnym instrumentem polityki rodzinnej. Wskazała, że dlatego istotne jest szukanie partnerów, dzięki którym KDR jest dla rodzin atrakcyjna, wygodna, funkcjonalna i dostępna.

- Chcemy, żeby Karta Dużej Rodziny była dostępna nie tylko w dużych miastach, aglomeracjach, bo to jest stosunkowo łatwe, ale żeby w całej Polsce, w mniejszych miejscowościach, małych miejscowościach i średnich mógł być sklep obuwniczy, spożywczy, nie tylko sieciowy, w którym można skorzystać z KDR - powiedziała szefowa resortu.

PAP

Podziel się

~Gość -

Dla niewtajemniczonych - na Orlenie już są zniżki (były jeszcze za PO) - widać jeden sukces można świętować wiele razy... a jeżeli jeszcze to zrobili (i nie ogłosili) znienawidzeni przeciwnicy...

Gość

Piszesz jako Gość