Polacy coraz chętniej kupują on-line w Chinach

Piątek, 12 stycznia (10:53)

Polacy coraz chętniej zamawiają przez internet towary z Chin - pisze w dzisiejszym wydaniu chiński "Dziennik Ludowy". Gazeta opisuje rosnącą popularność portalu AliExpress, który należy do chińskiego giganta rynku sprzedaży on-line - koncernu Alibaba.

Zdjęcie ilustracyjne /© Panthermedia

"Renminribao" ("Dziennik Ludowy") opisuje historie Polaków, którzy regularnie zamawiają towary z Chin na portalu AliExpress. W ubiegłym roku około 5 mln Polaków kupowało produkty na chińskiej platformie. To o ponad 66 proc. więcej niż rok wcześniej.

"Dziennik Ludowy" podkreśla, że popularność AliExpress w Polsce w głównej mierze opiera się na niskiej cenie oferowanych produktów z Chin. Według autora artykułu ceny towarów na chińskim portalu są średnio o 50 proc. niższe niż w innych sieciach typu e-commerce, a najtańszy smartfon można kupić już za 80 euro.

Dziennik zauważa jednak, że według prognoz za 5 lat tylko 10 proc. zakupów na platformach internetowych w Polsce pochodzić będzie od sprzedawców zagranicznych, co jest wskaźnikiem znacznie niższym niż średnia 30 proc. dla całej Unii Europejskiej.

IAR

Podziel się

~stefan -

Kolega uparł się i kupił na tym portalu smartfona córce pod choinkę.Był dumny,że zaoszczędzi 180 złotych w porównaniu do cen w polskich sklepach.Smartfon dotarł bez przygód po 4 tygodniach i zdążył z prezentem.Tylko nie przewidział tego,że nie była to wersja globalna ale tylko na rynek azjatycki.Po świętach odesłał z powrotem a córka dalej bez prezentu...

Gość

Piszesz jako Gość