Brytyjski rząd każe bankom szukać nielegalnych imigrantów

Piątek, 12 stycznia (12:29)

Brytyjski rząd chce odciąć nielegalnych imigrantów od pieniędzy. Przekaże bankom tajną listę ludzi, którzy podejrzewani są o niezgodne z prawem przebywanie na Wyspach. Żąda też, by banki zamrażały lub zamykały konta należące do nielegalnych imigrantów.

Brytyjski rząd każe bankom szukać nielegalnych imigrantów. Fot. Matt Cardy /Getty Images/Flash Press Media

Prześwietlonych ma zostać siedemdziesiąt milionów kont. MSW ocenia, że na Wyspach przebywać mogą setki tysięcy nielegalnych imigrantów. Departament ma nadzieję, że już w pierwszym roku działania systemu uda się zidentyfikować ok. 6000 takich ludzi.

Bez ważnej wizy nie można teoretycznie zakładać kont czy wynajmować mieszkań i podejmować pracy, ale w praktyce wielu osobom udaje się w różny sposób ominąć prawo. Jeśli bank, na podstawie listy przekazanej z MSW, odkryje, że jego klient nie powinien mieć prawa pobytu zamrozi lub zamknie konto. W niektórych przypadkach pieniądze będzie można odzyskać dopiero po wyjedzie się z kraju. "Ci ludzie mieli sposobność by uregulować swój status imigracyjny. Albo im się nie udało albo tego nie spróbowali. Nie będziemy przymykać na to oka" - pisze w dzienniku Daily Telegraph Caroline Nokes, nowa sekretarz stanu ds. imigracji.

IAR

Podziel się
biker

biker -

a nie prościej sprawdzić komu wypłacają socjal od długiego czasu i tym zablokować właśnie ten socjal? Skończyła by się cała imigracja niezarobkowa a socjalowa a brytole by finansowo odetchnęli, jechali by do nich Ci którzy chcą pracować i pacić podatki składając się do wspólnej kasy by socjal to wypłacać tym któryz faktycznie potrzebują a nie tym którzy się tam tylko dlatego pchają, Proste? Proste !

~deszcz -

i slusznie kazda metoda jest dobra, aby ukrocic nielegalny pobyt, bo tacy sa najniebezpieczniejsi, ich nie ma w spisach...

Gość

Piszesz jako Gość