Jak cię widzą, tak cię piszą

Poniedziałek, 12 lutego (12:38) Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lutego (13:26)

W czasie dzisiejszej (tzw. Różany Poniedziałek, Rosenmontag) karnawałowej parady w Duesseldorfie (stolica Nadrenii Północnej-Westfalii, Niemcy) zaprezentowano m.in. takie kukły.

Kukły Kaczyńskiego i Orbana w Duesseldorfie /AFP

Na zdjęciu powyżej, z lewej lider PiS Jarosław Kaczyński, z prawej premier Węgier Viktor Orban. Obaj trzymają sierp i młot z napisem "dyktatura prawicy". Karnawałowe parady są od bardzo dawna organizowane w niemieckojęzycznych krajach europejskich - Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Odbywają się najczęściej w przedostatni i ostatni dzień karnawału. Organizatorami są specjalne komitety, współfinansowane przez samorządy. Pomysł na kukły w Duesseldorfie są w tym roku autorstwa satyryka Jacquesa Tilly'ego. Parady symbolicznie oznaczają rychłe nadejście wiosny, są transmitowane w telewizji.

- - - - -

Jak cię widzą, tak cię piszą - polskie przysłowie oznacza, że ludzi ocenia się często po ich zachowaniu. Inne wersje: jako cię widzą, tako cię piszą; jako cię widzą, tak cię piszą; jak cię widzą, tak cię piszą; tak cię sądzą, jak cię słyszą; jako cię widzą, tako cię mają; jak cię widzą tak cię malują.

Pobierz za darmo program PIT 2017

INTERIA.PL

Podziel się

~znafca -

Do Obserwator 7 Ja bym inne kukły przedstawił mianowicie pochylonego Niemca r()chanego przez uśmiechniętego Mohameda i też by idealnie oddawało to faktyczny stan Niemiec.

~SPAWACZ45 -

Przebywam w Niemczech już 3 rok,porozmawiajcie z Niemcami co sądzą o Polsce.jak zazdroszczą tego że u nas jest spokój,W miejscowości Raunheim przybywa uchodźców ,nawet Turcy mają tego dość .Ludzie to że jakieś kukły sobie wystawili na paradzie karnawałowej to jest od górnie podyktowane,próbują ludziom wmówić jaka jest w Polsce dyktatura ,ale przestaje to na nich działać. Pozdrawiam i do zobaczenia w pieknej i bezpiecznej POLSCE

~Obywatel -

Nie rozumiem jak można przejmować się opinią lewactwa, które łyka propagandę jak młody pelikan. Czasami mam wrażenia, że niektóra grupa społeczna intelektualnie jest niżej niż zwierzęta.

Gość

Piszesz jako Gość