Od 15 lutego rolnicy mogą składać oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich

Wtorek, 13 lutego (17:51) Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego (18:14)

Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR oświadczenia o braku zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie w stosunku do ubiegłego roku - poinformowała Agencja. Na dole tekstu jest link do formularza oświadczenia.

Nadchodzi termin, którego nie możesz przegapić... /©Glowimages

Złożenie przez uprawnionego rolnika w tym terminie takiego oświadczenia, jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności za 2018 r.

Oświadczenie takie może złożyć jedynie rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o: jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu; dopłatę dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi (tzw. ONW); wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013); premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Ponadto rolnik musi potwierdzić brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2017 roku i będzie ubiegał się w 2018 r. o te same dopłaty co w roku ubiegłym.

ARiMR nie będzie rozpatrywać oświadczeń złożonych po tym terminie.

W przypadku, gdy po złożeniu "oświadczenia" w gospodarstwie rolnika nastąpiły zmiany dotyczące np. działek referencyjnych lub działek rolnych, należy złożyć do 1 czerwca 2018 r. zmianę do wniosku.

Wzór oświadczenia jest dostępny TUTAJ. Kliknij i pobierz.

Polecamy: PIT 2017

PAP

Podziel się

~wex -

Największy problem polskiego rolnika to nie jest wysokość dopłat.Kobiety nie chcą wychodzić za chłopaków z tej branży.Więc jak sobie we własnej wiosce żony nie znajdzie to raczej żadnej miastowej nie namówi na gumowce i dojenie krów. https://twitt(...)m/minds

Gość

Piszesz jako Gość