Jak zostać milionerem? Oto sprawdzony przepis

Wtorek, 20 lutego (06:00)

- Chcesz mieć majątek wart więcej niż milion złotych? Nawet nie myśl o etacie. Badanie NBP nie zostawia złudzeń. Majętność gospodarstw domowych, gdzie dominuje praca najemna, wynosi jedną trzecią tego, co w rodzinach uzyskujących główny dochód z samozatrudnienia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Jak zostać milionerem? Sprawdzony przepis /©Glowimages

Przeprowadzone i opublikowane na początku roku opracowanie Narodowego Banku Polskiego (NBP) "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce" daje sporo wskazówek, które elementy sprzyjają bogaceniu się.

Majątek przychodzi z wiekiem i z wykształceniem

Warto zwrócić uwagę, że w gospodarstwach domowych, gdzie osoba referencyjna (ankietowany) ma wykształcenie wyższe, zgromadzony majątek netto jest średnio ponad dwukrotnie większy (563 tys. zł) niż tam, gdzie dominuje wykształcenie podstawowe (248 tys. zł). Ci, którzy nie mają kredytu na nieruchomość, są także bogatsi od tych, którzy muszą spłacać zobowiązania hipoteczne.

Naturalne wydaje się, że osoby starsze (ale do 64 lat) mają wyższy majątek niż młodsze. Z tego również może wynikać, że pary posiadające dzieci są zamożniejsze od bezdzietnych. Najbardziej zaskakuje jednak fakt, że podstawowym warunkiem majętności jest status na rynku pracy.

Milioner pracuje na swoim

Średni majątek netto gospodarstwa domowego w Polsce to 417 tys. zł, a mediana (połowa ma mniej, a połowa więcej) wynosi 263 tys. Wśród gospodarstw tworzonych przez zatrudnionych na etacie średnia wynosi tylko 369 tys. Tymczasem przeciętny wynik wśród rodzin, gdzie ankietowany jest samozatrudniony to 1,073 mln zł, czyli niemal trzy razy więcej niż u pracowników najemnych.

Przeciętna wartość majątku netto najlepiej sytuowanych rodzin, mowa o 10 proc., to niecałe 1,7 mln, a 1 proc. posiada majątek o wartości przynajmniej 2,8 mln. Biorąc pod uwagę rozkład danych dla etatowców i samozatrudnionych, z dużym prawdopodobieństwem to ci drudzy zdominowali grupę bogaczy.

Pobierz za darmo program PIT 2017

Cinkciarz.pl

Podziel się

~ŻĄDŁO -

Aby posiadać milion zł trzeba być złodziejem.NIE MA możliwości uczciwie dorobić się przez całe życie miliona.Jeszcze kiedyś nieliczni szczęściarze mogli wygrać w Totolotka,ale odkąd wprowadzono do losowań elektronikę ,to zakłady są ustawiane,Jeśli któryś grający przypadkowo ma takie liczby jak mafia,to zawsze jest po 10 czy 20 wygrywających.Spoza mafii nikt już większej wygranej nie trafi.Chciałbym poznać JEDNEGO POLAKA,który posiada milion zł.Niestety nie poznam,bo po prostu ich nie ma.A te wszystkie koszersyny brylujące w telewizorach czy poststyropianowe byzmesmeny,to gdyby w Polsce istniało Prawo i Sprawiedliwość,do końca swoich nędznych żywotów nie zostałyby rozkute z łańcuchów..

~Kazik 20 -

W Polsce milionerami są ci którzy wiedzą jak omijać przepisy w normalnych warunkach rząd złoi cie... i zostawić wystarczające pieniądze na przeżycie... i na wyjazd do Sochaczewa tak było za czasów Platformy Obywatelskiej teraz dla przedsiębiorcy niewiele się zmieniło dla Polaka tylko tyle że nie okradają tak bardzo chociaż spółdzielni mieszkaniowe nadal to robią

~Baca -

Coś te porady są oderwane od rzeczywistości ...Jestem pracownikiem z wyższym wykształceniem i sporym doświadczeniem, szefowie mnie doceniają przyznając nagrody i wyróżnienia tylko zarabiam coraz mniej Dotyczy to wielu kategorii pracowników. Chętnie przedstawię swoje analizy z których wynikają odmienne wnioski

Gość

Piszesz jako Gość