Problemy prawne emigrantów wracających do Polski

Poniedziałek, 12 marca (06:00)

Powrót z emigracji do Polski bogatej osoby może przysporzyć wielu kłopotów rodzinie. Dotyczy to zwłaszcza wracających z USA, gdzie mieszka 10 mln emigrantów polskiego pochodzenia. Ze względu na bardzo duże różnice między systemami prawnymi obu państw.

Takie kłopoty miała rodzina po powrocie bogatej osoby, która wcześniej w USA zamknęła swoją działalność gospodarczą, sprzedała cały majątek, a pieniądze ulokowała w amerykańskich bankach. Kłopoty zaczęły się, gdy ta osoba zmarła, nie pozostawiając testamentu.

- Ważne jest miejsce rezydencji emigranta, który wraca, czyli nowe miejsce zamieszkania - mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Pluta, z kancelarii prawnej Baran&Pluta. - W takim przypadku obowiązujące jest prawo polskie i dotyczy to też postępowania spadkowego.

Postępowanie spadkowe, które małżonek zmarłej osoby przeprowadził w USA, w Polsce okazało się niewystarczające.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2017

marketnews24.pl

Podziel się

~zero.bog -

Polacy w Polsce, zamiast obrażać i atakować Polaków, którzy pracują za granicą powinni być Im wdzięczni, że przez swoja odwagę, pracowitość i wyrzeczenia pomagają pozostałym w Kraju ludziom poprawiać swój poziom życia. Do Polski przez ostatnie 14 lat przysłano około 150 miliardów Euro w gotowce! Zintensyfikował się eksport polskich wyrobów dzięki tysiącom firm prowadzonym poza Polską przez Polaków. Radykalnie poprawiła się znajomość języków w Polsce. Skąd więc ta niezrozumiała nienawiść do emigrantów zarobkowych??

~wacuś emigrant -

Jasne. Dla rodziny w Polsce lepiej jest, jak emigrant zostanie tam gdzie jest, a tylko regularnie i hojnie przysyła pieniądze. "Niech sobie zmywak podciera tyłki kolorowym" byle dał pieniądze na dokończenie budowy domu i nowy samochód!

Gość

Piszesz jako Gość