Coraz tańsze OC dla kierowców. Ale jak długo?

Sobota, 14 kwietnia 2018 (05:54)

Według rankomat.pl w I kwartale 2018 r. średnia cena OC komunikacyjnego wynosiła w Polsce 738 zł i była o mniej więcej 4 proc. niższa niż w kwartale poprzednim, w którym zresztą również mieliśmy do czynienia ze spadkiem. Czy ta korzystna dla kierowców tendencja ma szanse się utrzymać?

W I kwartale 2018 r. średnia cena OC komunikacyjnego wynosiła w Polsce 738 zł /©123RF/PICSEL

W ubiegłym kwartale najwięcej za OC płacili tradycyjnie mieszkańcy woj. dolnośląskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Najniższe ceny były z kolei w woj. podkarpackim, opolskim oraz świętokrzyskim.

- Ubezpieczyciele biorą pod uwagę bardzo wiele elementów, ustalając ceny OC. Każdy robi to w trochę inny sposób. Jednym z ważniejszych czynników jest liczba szkód występujących w danym województwie. Składają się na nią gęstość zaludnienia, liczba samochodów na tysiąc mieszkańców, a nawet jakość dróg - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Masajło, dyrektor marketingu i e-commerce w rankomat.pl.

Wydaje się, że obecne spadki cen OC są pochodną gwałtownych podwyżek z lat 2016-2017. Czy jest szansa, że podobne obniżki będziemy obserwować także w najbliższych miesiącach? Trudno powiedzieć. Dwa kwartały to na pewno zbyt krótko, by mówić o jakiejś trwałej tendencji spadkowej.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2017

infoWire.pl

Podziel się

~wojtekn -

Tylko możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu i brak przymusu płacenia za nieużytkowany pojazd , wyreguluje opłaty za tak zwane oc. Polska to piękna kraina dla ubezpieczycieli . Czas na obiecaną zmianę , państwo posłanki i posłowie .

~Klon -

To jakiś śmiech. Płaciłem ok 400zł, teraz płacę ponad 600zł ( ze zniżkami), PiS dał co niektórym 500zł to teraz obywatel, wyborca musi to zwrócić. Poprawiło się ?

~? -

Jakie tańsze, jak ja teraz opłacałem i wyszło około 25% drożej mimo, że nigdy nie miałem żadnej stłuczki, a agent ubezpieczeniowy powiedział, że to i tak najtańsza oferta?

Gość

Piszesz jako Gość