Przestępcy kuszą klientów Biedronki bonami, by wyłudzić dane do kont bankowych

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (05:56) Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2018 (14:27)

Zespół CERT Polska ostrzega przed nową akcją phishingową, wycelowaną w klientów Biedronki. Przestępcy posługują się domeną bony-biedronka.com, pod którą znajduje się strona internetowa przypominająca oficjalną stronę tej sieci sklepów. Służy ona do wyłudzania danych do kont bankowych.

Przestępcy kuszą klientów Biedronki bonami, by wyłudzić dane do kont bankowych (zdj. ilustracyjne) /©123RF/PICSEL

Potencjalnym ofiarom prezentowany jest niezbyt starannie przygotowany tekst wraz z banerem, który sugeruje, że w ramach oferty specjalnej możliwe jest zakupienie bonu zniżkowego na 50 zł.

Po kliknięciu w baner ofiara jest przekierowywana na stronę podszywającą się pod bramkę płatności Dotpay. (...)

Fałszywa bramka prosi ofiarę o wybór swojego banku, aby w następnym kroku zaprezentować imitację formularza logowania do serwisu transakcyjnego. Kiedy użytkownik poda swoje dane, skrypt napisany przez napastników inicjuje równoległą sesję z danym bankiem, loguje się tymi danymi i podejmuje czynności mające na celu wyprowadzenie pieniędzy z konta ofiary na rachunek bankowy podstawiony przez atakujących.

Więcej informacji w portalu dlahandlu.pl

- - - - -

Oświadczenie biura prasowego Jeronimo Martins Polska S.A.

w odniesieniu do artykułu "Przestępcy kuszą klientów Biedronki bonami, by wyłudzić dane do kont bankowych" dot. strony internetowej bony-biedronka.com, wykorzystującej w sposób nieuprawniony logotyp naszej sieci, informujemy, że na skutek zdecydowanej reakcji właściwych organów wspomniana strona już nie działa. Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z takich serwisów, tym bardziej jeśli oferują one możliwość wygrania bonów lub innych nagród rzekomo pochodzących od sieci Biedronka i oczekują od użytkownika podania danych osobowych.

Informujemy, iż oficjalną stroną internetową sieci Biedronka jest strona www.biedronka.pl. Tam znajdują się informacje o prowadzonych konkursach i innych akcjach marketingowych. Jednocześnie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. prawdziwości danej strony internetowej zalecamy kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta (mail: bok@biedronka.eu, tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00).

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2017

dlahandlu.pl

Podziel się

~niewolniksklave -

Banki nie mają solidnych zabezpieczeń przed kradzieżami, bo to kosztuje, a i tak za kradzież z konta odpowiada poszkodowany to po kiego narażać się na koszty. Poza tym złodzieja powinno się łatwo namierzyć, dlaczego tak nie jest? Kradzież karty bankomatowej co z tego że zgłosisz skoro zanim system zareaguje to konto jest już wyczyszczone. Więcej nasklave.glowna

~Adam -

W Wielkiej Brytanii za kradzież pieniędzy z konta odpowiada bank, oddaje osobie okradzionej kasę a bank wynajmuje policję i szukają złodzieja. Mieszkam w UK i taki przypadek miałem

~>>>> -

Ostrzeżenie ludzi owszem ale przede wszystkim natychmiastowa blokada takich domen przez odpowiednie organa. Szybko ukróci takie oszustwa

~Ja to wiem. -

Będzie dobrze jeśli zawsze przyjmiecie za pewnik, że cokolwiek się dzieje to nikt nikomu nigdy nie dał nic za darmo.

Gość

Piszesz jako Gość