Beata Szydło: W 2019 r. będziemy mogli przedstawić rozwiązania dot. podwyżki emerytur

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (08:03)

2019 to będzie ten rok, kiedy będziemy mogli przedstawić i zaproponować konkretne rozwiązania dotyczące podwyżki emerytur - powiedziała w poniedziałek wieczorem w TV Trwam wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwosci. Fot. Stanisław Kowalczuk /Agencja SE/East News

Beata Szydło zapytana w "Polskim punkcie widzenia" o to, kiedy rząd PiS wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom seniorów odnośnie podniesienia emerytur, odpowiedziała, że prace dotyczące podwyżki emerytur trwają oraz że ich wysokość to "najpoważniejsze i największe wyzwanie", jeśli chodzi o politykę senioralną.

"To wymaga oczywiście czasu, to wymaga też zastanowienia. I zdajemy sobie również sprawę, że to przede wszystkim będzie uzależnione też od wzrostu gospodarczego, od sytuacji finansów, która jest dobra, ale potrzebujemy takiej pełnej stabilizacji, przeświadczenia, że system, który będzie wprowadzony, będzie system dobrym. Myślę, że 2019 rok to jest ten rok, kiedy będziemy mogli już przedstawić i zaproponować jakieś konkretne rozwiązania (...) - zaznaczyła wicepremier.

"W tej chwili pracujemy nad przygotowaniem projektu ustawy, wszystko będzie zależało jeszcze od procesu legislacyjnego" - powiedziała Beata Szydło, odnosząc się do kwestii minimalnej emerytury dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, osiągnęły wiek emerytalny, ale nie mają nawet minimalnego świadczenia. Wicepremier zapowiedziała, że zamiarem rządu jest to, "żeby ten projekt ustawy (...) wszedł jeszcze w tym roku w życie".

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci".

PAP

Podziel się

~roman -

Kiedy wreszcie zaczną się pracę nad ustawą dla pracujących 40-lat i więcej aby mogli zdecydować czy chcą dalej pracować czy chcą odpocząć. Czy dalej bierze się nas na przeczekanie aż wymrze to pokolenie i nic nie dostanie z swych składek ,które trafią dla obiboków co przepracowali 15-20 lat i żyją sobie długo zdrowo. Jeśli nie teraz to kiedy.Złodzieje i cwaniaki mają się dobrze a uczciwy człowiek się nie doczeka na chwilę wytchnienia przed śmiercią wstyd.

~Rex -

Żałosna kreaturo... skończ już z głupimi pomysłami za nasze podatki!!!!! Juz dałaś 500 i namnożyłaś patologii, już zakosiłaś nagrody za skopanie wszystkiego i utopienie Polski i Polaków w patologicznym gnoju. Co jeszcze chcesz skopać????

~qwerty -

Pytanie do P.Premier. Kiedy doczekamy podwyższenia płacy minimalnej do poziomu 3 tys. netto począwszy od sprzątaczki??? Bo ta dzisiejsza "minimalna" powoduje tylko żeby spakować się i uciekać z tego kraju ! Natomiast coraz więcej emerytów i rencistów chodzi grzebać po śmietnikach,żeby nie klepać tej biedy "od pierwszego do pierwszego".

Gość

Piszesz jako Gość