Konrad Kąkolewski odwołany ze stanowiska prezesa Getback

Wtorek, 17 kwietnia 2018 (09:01)

Rada nadzorcza Getback odwołała Konrada Kąkolewskiego ze stanowiska prezesa spółki - poinformowało PAP Biznes źródło zbliżone do spółki. Dodatkowo, rezygnację z funkcji złożyła Anna Paczuska, wiceprezes spółki, oraz Marek Patuła, członek zarządu.

"Rada nadzorcza na poniedziałkowym spotkaniu odwołała prezesa Getbacku" - powiedziało źródło.

Biuro prasowe nie potwierdziło PAP Biznes tych informacji.

W poniedziałek rano Getback podał, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 250 mln zł. Z komunikatu spółki wynikało, że informacja została uzgodniona "ze wszystkimi zaangażowanymi stronami". PKO BP i PFR zdementowały informacje, że prowadzą takie rozmowy.

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła w poniedziałek obrót akcjami i obligacjami Getback "ze względu na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu".

We wtorek odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Getbacku, które po przerwie będzie kontynuowało swoje obrady.

Walne Getbacku zostało zwołane na 28 marca. Akcjonariusze zdecydowali o emisji do 20 mln akcji i zarządzili przerwę w obradach do 6 kwietnia. Wówczas to na wniosek głównego akcjonariusza spółki, DNLD Holdings, zarządzono kolejną przerwę, do 17 kwietnia.

GPW bezterminowo zawiesza obrót akcjami i obligacjami Getback

GPW zawiesiła obrót akcjami i obligacjami Getback na żądanie zgłoszone przez Komisję Nadzoru Finansowego - podała giełda w komunikacie. W komunikacie nie podano do kiedy będzie trwało zawieszenie obrotu.

Zawieszenie obrotu weszło w życie o godz. 8.30 we wtorek. Giełda zawiesiła obrót akcjami Getback i pięcioma seriami obligacji spółki notowanymi na rynku regulowanym oraz 22 seriami obligacji notowanymi w alternatywnym systemie obrotu.

PAP

Podziel się

~Andrzej Gasidło -

Andrzej Gasidło inwestował swoje gigantyczne prowizje od GetBacku w budowie klubów sportowych "MRS. SPORTY"... To się nazywa pralnia!

Gość

Piszesz jako Gość