Byki powróciły do formy

Poniedziałek, 14 maja 2018 (09:06)

Zakończony tydzień był bardzo udany dla warszawskiego parkietu - zarówno WIG, jak i WIG20 odnotowały 4 wzrostowe sesje z rzędu, a co więcej blue chipom udało się przebić psychologiczny poziom 2300 pkt.

W piątek indeks największych spółek zanotował wzrost o 1,2%. Spokojniej było w Europie - DAX i CAC40 straciły po 0,1-0,2%, z kolei FTSE zyskał 0,4%. Bez większych ruchów obyło się także za oceanem. W Azji Nikkei podniósł się o 0,5%. W kalendarium makro dziś nie wydarzy się za wiele, chociaż interesujące mogą być wystąpienia członków EBC oraz szefa BoE (o godz. 10:00).

W ciągu tygodnia uwaga rodzimych inwestorów będzie zapewne skupiona na wynikach kwartalnych - łącznie czeka nas publikacja ok. 180 skonsolidowanych sprawozdań (najwięcej jutro; dziś wynikami pochwaliły się m.in. Neuca, Ambra, Polimex-Mostostal). Poranne nastroje są dobre - kontrakty na DAX zyskują 0,1%, mocno rosną również futures na amerykańskie indeksy (po 0,4-0,5%). Wydaje się, że obecnie to byki doszły wyraźnie do głosu, a pozytywne nastroje na zagranicznych giełdach mogą przełożyć się na wzrostowy początek tygodnia również w Warszawie. Najbliższym celem dla strony popytowej jest obecnie 2350 pkt., a później poziom 2400 pkt., czyli pułapy z marca.

Adrian Górniak

Dom Maklerski BDM S.A.

Podziel się

Twój komentarz może być pierwszy

Gość

Piszesz jako Gość