Poczta Polska: Darmowy internet w 3800 placówkach pocztowych w Polsce

Środa, 16 maja (16:45)

W 3800 placówkach Poczty Polskiej w całym kraju można korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu bezprzewodowego - poinformowała spółka w środę w komunikacie. Jak podkreśliła, ma to szczególne znaczenie w małych miejscowościach i na wsi.

Poczta Polska wdraża cyfrową strategię /©123RF/PICSEL

Spółka przypomniała, że w połowie 2016 r. możliwość skorzystania z tej usługi była dostępna w 850 placówkach, pod koniec ubiegłego roku liczba ta wzrosła do 3 tys. Teraz obiektów z darmowym internetem jest już 3,8 tys.

Z bezprzewodowego dostępu do internetu mogą korzystać wszyscy odwiedzający placówki pocztowe w kraju. Sieć może być również otwarta dla osób znajdujących się w zasięgu hot spotów. Aby skorzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego sieć o nazwie "Poczta Polska", bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Osoby korzystające w ten sposób z dostępu do internetu, będą jedynie proszone o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam. W ciągu dwóch lat z pocztowego Wi-Fi skorzystało niemal 230 tys. użytkowników.

Jak mówi, cytowany w komunikacie, prezes spółki Przemysław Sypniewski Poczta "stawiając na cyfryzację swoich usług, dostosowuje się do wymagań rynku". - Przyjmując w strategii rozwiązania dotyczące udostępniania darmowego Wi-Fi w naszych placówkach, chcieliśmy przede wszystkim wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów z małych miejscowości - dodał, podkreślając, że dzięki obecności placówek pocztowych w każdej gminie, spółka może "pełnić funkcję swoistego komunikacyjnego krwiobiegu państwa".

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę, że Poczta Polska to "firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, potrzeby lokalnych społeczności". - Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne Wi-Fi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług - podkreślił szef MI.

Poczta Polska ma na terenie kraju prawie 7,5 tys. placówek. W 2017 r. zakończył się proces wyposażania wszystkich kurierów w terminale płatnicze. Ponadto pocztowcy mają ok. 22 tys. tabletów i kilka tysięcy padów, przeznaczonych do potwierdzania odbioru przesyłek awizowanych. Od 2017 r. roku przesyłki z elektronicznym potwierdzeniem odbioru, nadawane przez sądy są obsługiwane na terenie całego kraju.

Spółka nadal rozwija sieć placówek pocztowych. W ciągu ostatnich dwóch lat Poczta otworzyła ponad 280 nowych punktów w całej Polsce. W tym roku planuje uruchomić ok. 100 kolejnych.

PAP

Podziel się

~he he he -

Zaskoczony będę gdy poczta polska przestanie być sklepikiem z dewocjonaliami, zacznie szybko dostarczać listy, znikną kolejki w placówkach i przestaną plądrować przesyłki.

~!O! -

Ja już jestem zaskoczony tą całą pocztą...Kiedyś przychodził listonosz w normalnym uniformie pod krawatem ...A teraz co widzę...Spocony chłop z wypchaną torbą reklam z bluzą wyciągniętą po kolana....Polska wstała z kolan....

~Związek -

Wytłumaczcie się czemu nie macie ludzi do pracy i Ci są za jakie pieniądze pracują Tylko bez hipokryzji tylko podajcie fakty netto - Za takie pieniądze nawet Ukraina nie będzie nosić listów

~greg -

Wrocław Stabłowice: listonosz z poleconymi chodzi wtedy, gdy nazbiera sobie sporą kupę listów. Polecony z krakowa doszedł po 40 dniach. Listy roznoszone przez osoby po cywilu wrzucające je po kilka do skrzynki. Nie potrzebuję wifi na poczcie, potrzebuję, żebyście dostarczyli listy na czas.

Gość

Piszesz jako Gość