Co się będzie działo z cenami na stacjach paliw?

Czwartek, 17 maja 2018 (16:56)

Utrzymują się wysokie ceny ropy naftowej. Problem mają zwłaszcza kraje europejskie, które importowały tanią ropę z Iranu. Sytuacja jest skomplikowana, a powrót do cen sprzed roku mało realny.

Co się będzie działo z cenami na stacjach paliw? /©123RF/PICSEL

- Ceny ropy utrzymują się na bardzo wysokim poziomie w okolicach 78 USD za baryłkę ropy brent, a przecież rok temu była to cena 50 USD - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Sytuacja może bardzo się zmieniać, co do rynków surowcowych przyciąga uwagę inwestorów. Choć to dziś może się wydawać dziwne, to na początku 2016 r. wydawało się, że cena 40-45 USD byłaby "wzięta z sufitu".

marketnews24.pl

Podziel się

~a. -

warto przypomnieć - w 2008r ropa dochodziła do 120$ za baryłkę, a u nas na stacjach benzynowych 95 dochodziła do 5 zł. Teraz jest po 78 $ za baryłkę, to ile powinna kosztowąć benzyna? Tak, 3 zł 20 gr :)

~magda -

Pamiętam jak kilka lat temu za rządów PO ropa była droższa a cena benzyny dochodziła na stacjach do 5 zł Pan Prezes powiedział , że gdyby on rządził to natychmiast by obniżył akcyzę żeby dla ludzi było taniej. Czekamy więc Panie Prezesie.

Gość

Piszesz jako Gość