Sklepy Saturn znikną z polskich ulic

Piątek, 18 maja 2018 (06:00)

MediaMarktSaturn Polska poinformował o planach połączenia sił obu swoich sieci handlowych MediaMarkt i Saturn pod wspólnym szyldem "MediaMarkt". Proces rozpocznie się w maju i potrwa do końca września br., gdy wszystkie sklepy Saturn stopniowo zmienią barwy na MediaMarkt.

Zdjęcie ilustracyjne /©123RF/PICSEL

Obecnie w Polsce funkcjonują 22 sklepy Saturn oraz platforma on-line saturn.pl. Sieć MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i sklep internetowy mediamarkt.pl. Decyzja o połączeniu obu sieci została podjęta na podstawie wnikliwej analizy sytuacji na polskim rynku.

Wszystkie kanały sprzedaży MediaMarkt i Saturn zostaną zintegrowane pod marką MediaMarkt.

- Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków - tłumaczy Marcin Rosati, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska.

Autor: wnp.pl/AH

Więcej informacji na portalu wnp.pl

wnp.pl - portal gospodarczy

Podziel się

~xyz -

Po co było zmieniać kilka miesięcy temu Media Markt w C.H. Europa Centralna w Gliwicach na Saturn, jak teraz znowu będzie Media Markt? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

~Jan -

Polskie firmy bankrutuja gdy z brudnymi butami przychodzą niemieckie molochy. Ile polskich sklepów wynosiła para Saturn i Media Markt? Teraz jeszcze cwaniaczą i zmieniają nazwy.

Gość

Piszesz jako Gość