Boom mieszkaniowy będzie się przenosił na coraz mniejsze miasta

Niedziela, 8 lipca (06:00)

Największym rynkiem mieszkaniowym pozostaje Warszawa. Dalej jest Kraków, Trójmiasto, Wrocław i Poznań. Jednak to w Łodzi wzrost czynszów był największy. Dla deweloperów coraz bardziej opłacalne stają się inwestycje w mniejszych miastach, które kiedyś były stolicami województw.

Wzrost czynszów był największy w Łodzi /©123RF/PICSEL

- W Łodzi mamy największy wzrost czynszów, bo przez lata była zapomnianym miastem, a teraz zyskuje na atrakcyjności - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jakub Nieckarz, prezes Property Value Investments (PVI).

W największych miastach coraz poważniejszym problemem dla deweloperów staje się brak działek budowlanych. Przy mniejszej skali działalności i poszukiwaniu innych rynków problemy mogą okazać się mniejsze.

- Dla nowo powstających firm deweloperskich najlepszym rynkiem są dawne miasta wojewódzkie - ocenia J. Nieckarz.

marketnews24.pl

Podziel się

~Kajko -

Ze sprzedażą mieszkań w Łodzi musi być bardzo kiepsko, bo średnio co dwa tygodnie jest sponsorowany artykuł, jaki to bum w tej Łodzi. Prawda jest brutalna - Łódź wymiera.

~Boguś Linda -

Polska się wyludnia. Warszawa jest jedynym miastem, które notuje przyrost ludności. Powodów jest co najmniej kilka, ale teraz nie o tym. Łódź natomiast wyludnia się szybciej niż inne duże miasta. Do tego jest miastem mało atrakcyjnym i zaniedbanym pod wieloma względami. Stąd też i niższe ceny. Autor artykułu zapewne o tym wie, ale sądząc po narracji to skłonny jestem stwierdzić, że ten artykuł to bardziej propaganda na kupno nieruchomości w Łodzi niż rzeczowe przedstawienie problemu. Uważam, że ceny nieruchomości w Polsce i tak są za wysokie i mam przekonanie, że kwestią czasu jest kiedy niestety spadną. Miłego dnia życzę

~ANALITYK -

GOSCIU GADA BZDURY >>> W POLSKĘ CO CZEKA W PRZYSZŁOŚCI ..??? TAKŻE BĘDĄ MIESZKANIA ZA DARMO !!! ,,RUSZA TERAZ WIELKI NIZ DEMOGRAFICZNY ,,,W 2050 ROKU BĘDZIE TYLKO 19 MILIONÓW POLAKÓW W POLSCE . W 1990 ROKU BYŁO 49 MIAST POWYŻEJ 100 TYS. LUDNOŚCI TERAZ JEST 32 MIAST ,W 2050 ROKU BĘDZIE TYLKO 14 MIAST,,,!!! BĘDZIE TAK JAK W DAWNYM NIEMIECKIM WSCHODNIM DDR,,, BURZENIE PUSTOSTANÓW I SIANIE NA TYCH MNIEJSCACH TRAWY, JUŻ W WSCHODNICH NIEMCZECH W SAXONII I BRANDENBURGII SĄ ZAPRASZANI POLACY I CZESI DO ZAMIESZKANIA PUSTOSTANÓW ZA DARMO.. TAKIM PRZYKŁADEM JEST MIASTO ŁÓDZ ...W INERNECIE INFORMACJA ,ŻE W ŁODZI CENY MIESZKAN IDA W GÓRĘ A MIASTO SIĘ WYLUDNIA . TERAZ ZACZYNA SIE FALA PUSTOSTANÓW W ŁODZI --2000 MIESZKAN ROCZNIE..!!! A PODOBNO DEVELOPERKA NA DUZYCH OBROTACH W ŁODZI..??? DRUGIM BARDZO WAZNYM CZYNNIKIEM W NIŻU DEMOGRAFICZYM JEST ILOŚĆ ZGONÓW POLAKÓW . TERAZ ZACZYNA SIĘ WZROST ZGONÓW Z POWOJENNEGO WYŻU DEMOGRAFICZNEGO W TYCH LATACH 45 -60 BYŁO OK 750 TYŚ URODZEN DZIECI ROCZNIE.NA DZIEŃ DZISIEJSZY NA JEDNNEGO NOWORODKA PRZYPADA 16 EMERYTÓW PO 67 ROKIEM ŻYCIA A W 2050 ROKU NA 1 NIEMOWLE BĘDZIE PRZYPADAC 50 EMERYTÓW,,,TO DAJE DO MYSLENIA WIEC MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH CZY W PRZYSZŁOŚCI WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH MIESZKAN TAK JAK JEST W TYTULE ARTYKUŁU .POZDRAWIAM

~pod Warszawą -

Sytuacja jest dziwna. Nowe idą jak świeże bułeczki, schodzą na pniu. Z drugiej na wtórnym stoi mnóstwo mieszkań i domów na które nie ma chętnych. A są rózne, od starych klocków,i wielkiej płyty, po nowe domy, i kilkuletnie mieszkania. Ceny się trzymają bo nikt nie odda taniej. Miasto 300 tys. Ilość ogłoszeń mieszkanie dom sprzedam 1100, ilość kupię... 75.i to sami handlarze co chcą za gotówkę i za połowę ceny. Wiem jedno to chora sytuacja i długo tak trwać nie będzie

~Nie deweloper -

TYLKO JESZCZE ŁÓDŹ !!! Pomimo że od tamtego roku od lata mieszkania podrożały, to kto teraz jeszcze zainwestuje w nieruchomości w tym mieście to za parę lat będzie sobie brawo bił i liczył kaskę. Bo Łódź teraz jest na fali wznoszącej zaczyna świetnie się rozwijać, dużo fajnych inwestycji miejskich i poza miejskich a ceny mieszkań jeszcze i tak co najmniej o połowę za małe jak na takie duże miasto z perspektywami...I już nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistosć, czy wpisy trolli , bo to już są fakty - ŁÓDZKA LAWINA RUSZYŁA!!!!

Gość

Piszesz jako Gość