Mieszkanie dla studenta

Piątek, 6 lipca (14:36)

Po ogłoszeniu wyników tegorocznego egzaminu dojrzałości świeżo upieczeni maturzyści przystępują do wyboru uczelni wyższych. Dla przyszłych studentów wyjeżdżających do innego miasta jest to także czas poszukiwania stancji.

Z roku na rok rośnie oferta wynajmu mieszkań dla studentów. Dotyczy to głównie większych miast z bogatą ofertą akademicką. Młodych najemców można z reguły podzielić na dwie grupy: tych, którzy nie dostali przydziału w uczelnianym akademiku oraz tych którzy potrzebują większego komfortu i prywatności.

Najpopularniejsze rozkładowe mieszkania

Niewielu studentów stać na wynajęcie kawalerki, dlatego też dobierają sobie współlokatorów i decydują się na dwu lub trzypokojowe mieszkania. Zdarzają się przypadki, gdy w celu obniżenia kosztów w jednym pokoju mieszkają dwie osoby, dotyczy to z reguły większych pomieszczeń. Największym zainteresowaniem cieszą się rozkładowe mieszkania, czyli takie, w których każde pomieszczenie ma wejście z korytarza. - Tego typu układ jest rzadziej spotykany w nowym budownictwie, gdzie dominują pokoje z aneksami kuchennymi. Osoby, którym zależy na oddzielnych pokojach powinny więc skupić się na poszukiwaniu mieszkań np. w blokach z wielkiej płyty lub kamienicach. - Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Bliskość uczelni ma znaczenie

Naturalnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w pobliżu uczelni wyższych, z reguły są one jednak droższe niż te w podobnym standardzie, lecz w innej lokalizacji. Wyższy czynsz nie przeszkadza jednak studentom, którzy chcą mieć blisko na zajęcia. Tańszą alternatywą jest oczywiście poszukanie mieszkania w innej lokalizacji, należy jednak zwracać szczególną uwagę na połączenie komunikacyjne, najlepiej bezpośrednio z punktem docelowym - czyli uczelnią.

Wyższy standard mile widziany

Właściciele mieszkań zaczynają doceniać studentów, którzy stanowią coraz liczniejszą grupę najemców, dlatego też na przestrzeni lat można zauważyć znaczy wzrost standardu mieszkań oferowanych żakom. Wyremontowane i umeblowane mieszkania są na porządku dziennym. Coraz częściej właściciele mieszkań inwestują w lepszej jakości sprzęt AGD, zdając sobie sprawę, że konkurencja na rynku wynajmu mieszkań jest bardzo duża, dlatego też chcą wyróżnić się ze swoją ofertą.

Beata Kowalewska, serwis Otodom, Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emmerson

Podziel się

~Adax -

Polscy studenci szukają stancji a studiujący u nas Ukraińcy mają przyznane miejsca w akademikach i refundacje opłat z naszych podatków.

~stuentka -

bzdura, Kraków w dobrej lokalizacji do uczelni to 2000 minimum za dobre mieszkanie i więcej!! nie norę tylko normalne lokum

~mmg -

Tylko nie studenci, to ostatnia grupa której wynajął bym mieszkanie,wieczne imprezy i chlew, po roku wynajmowania konieczny remont, brak opłacalności, sorry ale taka jest prawda :-)

~AGH -

dlaczego nie daliście mojego komentarza? mieszkam na Krowodrzy i 700zł za samodzielny pokój w mieszkaniu 3 pokojowym to rarytas! jak się to ma do tego wyliczenia? proszę, niech studenci tu napiszą ile naprawdę płacą-to będzie wiarygodne!

~Nie deweloper -

TYLKO JESZCZE ŁÓDŹ !!! Pomimo że od tamtego roku od lata mieszkania podrożały, to kto teraz jeszcze zainwestuje w nieruchomości w tym mieście to za parę lat będzie sobie brawo bił i liczył kaskę. Bo Łódź teraz jest na fali wznoszącej zaczyna świetnie się rozwijać, dużo fajnych inwestycji miejskich i poza miejskich a ceny mieszkań jeszcze i tak co najmniej o połowę za małe jak na takie duże miasto z perspektywami...I już nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistosć, czy wpisy trolli , bo to już są fakty - ŁÓDZKA LAWINA RUSZYŁA!!!!

Gość

Piszesz jako Gość