Minister finansów przegrał w sądzie, nie będzie zwiększenia podatków

Piątek, 13 lipca (06:00)

10 lipca Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok istotny dla kilkuset tysięcy podatników korzystających z samochodów służbowych. Nie zostaną zwiększone obciążenia podatkowe, choć chciał tego minister finansów.

NSA wydał ważny wyrok dla podatników korzystających z samochodów służbowych /© Panthermedia

- Wyrok dotyczy sprawy o to, czy ryczałt przewidziany ustawą o PIT, w kwocie 250 lub 400 zł, obejmuje paliwo - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Zaleski, doradca podatkowy, partner, szef Praktyki Prawa Podatkowego w Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). - Fiskus uporczywie przez ostatnie dwa lata twierdził, że nie obejmuje paliwa, czyli pracownikom należy doliczyć koszty paliwa.

NSA stwierdził, że w przepisach jest mowa o wykorzystywaniu pojazdu, a to oznacza poruszanie się nim, czyli paliwo jest niezbędne. Fiskus przegrał więc ten spór, a obciążenia podatkowe nie zostaną zwiększone.

- Inna wykładnia, zdaniem sądu, byłaby nieracjonalna - wyjaśnia mec. Tomasz Zaleski z KZP.

marketnews24.pl

Podziel się

~lenny -

Dojenie malych i srednich firm to taka swiecka u nas tradycja.Wszyscy to robili i robią.Na dodatek PIS uwaza nas wszystkich za złodziei lub potencjalnych złodziei.Chyba czas sie przemieścic.

~JFO -

Pazerność pastwa przekroczyła wszystkie granice. U władzy są ludzie którzy nic nie wiedzą o realiach prowadzenia firmy. Są szkoleni że przedsiębiorca to złodziej. Jest ich coraz więcej a ich praca ( utrzymanie) jest coraz większym obciążeniem dla państwa. Aby to zmienić suweren musi wybierać w wyborach ludzi którzy poznali na własnej skórze jak się prowadzi działalność gospodarczą w POLSCE bo państwo to taka duża firma. Im mniej obciążeń tym większe zyski (ekonomia)

~Zadowolony -

PiS chyba powinien zacząć sięgać do szeroko rozumianych definicji bezpieczeństwa. Mam wrażenie, że stworzyli służby molochy na wzór tych z PRL-u. A te rozsmakowane w wynikach zniszczą polską przedsiębiorczość i nie tylko. Tym bardziej, że często za białymi kołnierzykami i resortowymi legitymacjami kryją moralni bandyci.

Gość

Piszesz jako Gość