Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Piątek, 10 sierpnia 2018 (14:40) Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018 (14:52)

10 sierpnia 2018 r. na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisany został nowy podmiot.

Jest to:

P.U.H. "NOBILES 2" S.C. ZAWISZA ADAM, GORZAWSKA ANNA, CZEBOTAR GRZEGORZ z siedzibą: ul. Fabryczna 12, 43-100 Tychy - organizator systemu o nazwie "Pro-Zysk", występującego wcześniej pod nazwą "Pożyczkoposiadacz".

Właściwa prokuratura: Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot (zawiadomienie z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe).

Opr. KM

- - - - -

3 sierpnia informowaliśmy: KNF wpisał nowe trzy podmioty na listę ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy podmioty: Go Finance SA subGo Energia 1 SKA, Go Finance SA subGo Energia 1A SKA, Go Finance SA subGo Energia 2A SKA. - poinformowała KNF.

Jak podała w komunikacie KNF, wszystkie trzy spółki komandytowo-akcyjne zostały wpisane w dziale o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 7 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (świadczenie usług w wykonaniu zawartych umów o subemisję inwestycyjną i usługową).

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

INTERIA.PL/PAP

Podziel się