Robisz zakupy? Uważaj na manipulacje stosowane przez sprzedawców

Wtorek, 21 sierpnia (06:00)

Zdarza ci się wracać z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Kupujesz czasami produkty, na których się zawodzisz? A jak często nabywasz te rzeczy pod wpływem sprzedawcy? Niestety w niektórych firmach pracują ludzie, którzy robią wszystko - nie wyłączając oszustw - byle tylko wcisnąć konsumentom swoje towary. Uważaj!

"Jeżeli handlowiec prowadzi prezentację tak, jakby miał dla nas skarb do sprzedania, jakby jego produkt nie miał żadnych wad, należy od razu włączyć wszystkie systemy bezpieczeństwa, bo coś jest nie tak. Nie ma ofert, nie ma produktów, które mają same zalety" - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Kalko, właściciel marki szkoleniowo-doradczej TomaszKalko.pl.

Czujność powinniśmy zachować również w przypadku sprzedawców namolnych, którzy mimo braku naszego zainteresowania wracają ze swoją ofertą, czasami nawet kilkukrotnie. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie osoby próbują nas zwyczajnie naciągnąć.

Po trzecie uważajmy, gdy widzimy napisy typu "promocja", "okazja" czy "ostatnia chwila". Bywa, że nie mają one nic wspólnego z prawdą: ceny sprzedawanych towarów w rzeczywistości nie są obniżone lub obniżka wcale nie kończy się lada moment. Po prostu - niektóre sklepy stosują nieuczciwe praktyki.

infoWire.pl

Podziel się

~cesiek -

Nie rozumiem dlaczego towar, który nie zszedł z półki jest z napisem promocja. Kieeedyś promocja obowiązywała przy nowych produktach, a przy starych była to przecena, obniżka itd...

~rafał -

Uuujjj teraz jest ich mniej bo ludziska już nauczyli się ich pozbywać z przed oczu . Po za tym dużo ludziom technika pomogła . Ale z obserwacji w dyskontach widzę ,że jeszcze ludzie nabierają się na naciski handlowców na mnie nie mają już od dawna żadnego wpływu ani handlowcy ani banki ani politycy .

~klient -

Mnie nękają jacyś pośrednicy Orange w sprawie światłowodu. A żaden na maila nie chce przysłać szczegółów oferty. Won mnie z takimi!

Gość

Piszesz jako Gość