Coraz trudniej znaleźć okazyjne ceny mieszkań w Łodzi

Środa, 12 września (05:53)

W Łodzi kupujemy coraz większe mieszkania. Ustabilizowanie się cen na rynku wtórnym oraz tanie i dostępne kredyty sprawiają, że średni nabywany metraż lokalu w Łodzi nie ustępuje innym dużym polskim miastom.

Coraz trudniej znaleźć okazyjne ceny mieszkań w Łodzi /©123RF/PICSEL

Łódź jest jednym z nielicznych miast, gdzie według raportu Metrohouse i Expandera ceny mieszkań nabywanych na rynku wtórnym nieznacznie ostatnio spadły i ustabilizowały się na poziomie 4100 zł za m kw. Ceny mieszkań, nawet w jednym segmencie nieruchomości, mogą się od siebie znacznie różnić. - Przykładowo, w budynkach wybudowanych w technologii wielkiej płyty, ceny jakie uzyskiwali sprzedający rozpoczynały się od poziomu 3000 zł za m kw., ale niektóre transakcje były dokonywane w cenach ponad 4500 zł za metr. W ostatnim czasie najwięcej transakcji dokonywanych jest w grupie mieszkań dwu i trzypokojowych. Średni sprzedawany metraż to 58 m kw. - jak na Łódź jest to bardzo dobry wynik, mówi Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse. Przez szereg lat nabywane tu mieszkania należały do najmniejszych w Polsce. Obecnie wyraźnie widać większe zainteresowanie lokalami o większych metrażach, które sprzedają się równie dobrze jak niewielkie M przeznaczone na inwestycje.

Dla osób, które w Łodzi chcą kupić mieszkanie z pomocą kredytu mamy zarówno dobre jak i złe informacje. Pewnym utrudnieniem jest to, że nadal utrzymuje się bardzo duże zainteresowanie kredytami. Według BIK w lipcu banki udzieliły 19,5 tys. kredytów, czyli o 2,5 tys. więcej niż przed rokiem. - Do banków, szczególnie tych z atrakcyjną ofertą, spływa bardzo dużo wniosków. To powoduje, że mogą wybierać sobie najlepszych klientów. Ci z nieco niższym dochodami czy gorszą historią kredytową częściej mogą spotkać się z odmową przyznania kredytu. Dlatego najlepiej składać wnioski jednocześnie do przynajmniej trzech banków. W ten sposób rośnie szansa, że jeśli jeden bank nam odmówi, to któryś z pozostałych dwóch zgodzi się przyznać nam kredyt - komentuje Jarosław Sadowski, Expander.

Dobrą informacją jest natomiast to, że kredyty wciąż są tanie i w najbliższym czasie raczej nie zdrożeją. - Warto jednak pamiętać o tym, aby porównywać oferty w różnych bankach. Zła decyzja może sprawić, że co miesiąc przez 20 czy 30 lat będziemy płacić np. o 200 zł wyższa ratę. - podpowiada ekspert Expandera. Trzeba jednak dodać, że raty udzielanych obecnie kredytów rosną, gdyż wzrost cen mieszkań sprawia, że pożyczamy coraz wyższe kwoty. Kupując w Łodzi mieszkanie o powierzchni 50 m2 za przeciętną cenę, rata wynosie obecnie 979 zł (przy założeniu 10-proc. wkładu własnego).

Metrohouse.pl

Podziel się

~greg -

Łódź. Ceny mieszkań spadają i to dość mocno. Średnia cena transakcyjna mieszkania do remontu to ok. 2700-2900 zł /m2. Oczywiście w Internecie mamy wysyp pobożnych życzeń w kwotach po 3500-4000 zł/2. I jest to nieosiągalne dziś. Wiem o tym doskonale bo jestem agentem nieruchomości. Łódź sie wyludnia i potwornie zadluza, zarobki są nedzne a tzw. Nowe inwestycje totalnie chybione. Po nowym roku będzie jeszcze gorzej, gdyż wzrasta wysokość wkładu własnego przy kredycie aż do 20%

~demograf -

ŁODZ JEST POLSKIM DITROIT .TO JEST SMUTNE ALE TO MIASTO STASZNIE SIE WYLUDNIA W BARDZO SZYBKIM TEMPIE. W !1988 ROKU BYLO 850 tys. MIESZKANCOW ,TERAZ 680 TYS A W PRZYSZLOSCI w 2050 r TYLKO 350 tys. MIESZKANCOW.JESTEM ZDZIWIONY DLACZEGO CENY MIESZAN W TYM MIESCIE IDA W GORE . JUZ TERAZ MOZNA WYNAJAC MIESZANIE ZA FREE (tylko zrot za czynsz i licznik)

~metro -

na rynku wtórnym jest taki wysyp mieszkań że ja nie wiem kto będzie kupował te nowo wybudowane . w łodzi jest dosłownie epidemia na rynku wtórnym i jakoś rwania nie ma na te mieszkania każdy czeka na duże spadki cen. są to głównie mieszkania które ludzie za komuny dostali z przydziału a potem wykupili na własność za grosze

~otodom.pl -

Polska się wyludnia. Warszawa jest jedynym miastem, które notuje przyrost ludności. Powodów jest co najmniej kilka, ale teraz nie o tym. Łódź natomiast wyludnia się szybciej niż inne duże miasta. Do tego jest miastem mało atrakcyjnym i zaniedbanym pod wieloma względami. Stąd też i niższe ceny. Autor artykułu zapewne o tym wie, ale sądząc po narracji to skłonny jestem stwierdzić, że ten artykuł to bardziej propaganda na kupno nieruchomości w Łodzi niż rzeczowe przedstawienie problemu. Uważam, że ceny nieruchomości w Polsce i tak są za wysokie i mam przekonanie, że kwestią czasu jest kiedy niestety spadną. Miłego dnia życzę

~handlarz -

SZWAGIER KUPIŁ NA WIDZEWIE DUŻA PŁYTĘ ZA 19OO PLN Z METRA ...!!!! OCZYWISCIE JAK GOTÓWKA BYŁA NA STOLE

Gość

Piszesz jako Gość