Odreagowujemy

Bardzo złe nastroje z połowy ubiegłego tygodnia uległy w piątek ostudzeniu. Dwudniowe tąpnięcie w USA zmieniło się w odreagowanie, a wczoraj odezwała się znów presja podażowa, ale już bez paniki, skala spadków okazała się niewielka. Słabe były nadal spółki technologiczne.

Bardzo złe nastroje z połowy ubiegłego tygodnia uległy w piątek ostudzeniu. Dwudniowe tąpnięcie w USA zmieniło się  w odreagowanie, a wczoraj odezwała się znów presja podażowa, ale już bez paniki, skala spadków okazała się niewielka. Słabe były nadal spółki technologiczne.

Dziś od rana Europa miała się ku zwyżkom. Z początku niewielkie, przybrały na sile w drugiej części, a w końcówce zostały potwierdzone po otwarciu handlu za oceanem. Doszło do uspokojenia nastrojów związanych z budżetem Włoch. Silnie poszła w górę giełda w Mediolanie.

WIG20, który w ubiegłym tygodniu złamał wsparcie na 2200 pkt, otworzył się lekkim wzrostem. Po dwóch godzinach na liczniku było już 2190 pkt. Bliskość 2200 pkt, z jednoczesnym wstrzymaniem wzrostów w Europie podziałało hamująco. Indeks cofnął się lekko, ruszył znów w górę po 13-tej, zatrzymał się na dwie godziny na 2200 pkt, a w końcówce przebił się do 2216 pkt. W górę ciągnęły go przede wszystkim banki.

Reklama

Przełamanie 2200 pkt nie oznacza jeszcze bynajmniej zanegowania powstałej kilka dni temu formacji głowy z ramionami. Można powiedzieć co najwyżej o kilkupunktowym naruszeniu linii szyi. Wyższy niż wczoraj wolumen odebrać trzeba pozytywnie, ale nie jest to też wybijający się obrót. Pytanie o formację RGR może się rozstrzygnąć już jutro. Jeśli dobre nastroje na świecie utrzymają się, to przełamanie linii szyli zaneguje powstałą formację. W przeciwnym wypadku spodziewać się można dalszego marszu na południe.

Witold Zajączkowski

w.zajaczkowski@bossa.pl

DM BOŚ S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »