Poznań - lokalizacje wybierane przez najemców

Piątek, 9 listopada 2018 (06:00)

Poznański rynek mieszkań z przeznaczeniem na wynajem cechuje się dużą stabilnością. Od lat struktura popularności poszczególnych lokalizacji wygląda bardzo podobnie.

Poznań. Jakie lokalizacje najchętniej wybierają najemcy? /©123RF/PICSEL

Do roku 1990 obowiązywał podział Poznania na następujące dzielnice administracyjne: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, Wilda. Podział ten nadal funkcjonuje w świadomości mieszkańców, stąd też prezentowane poniżej dane stanowią mieszankę wskazań na te większe dzielnice, jak i małe osiedla, pozwalają jednak na zorientowanie się o kierunkach zgłaszanego popytu.

Na podstawie danych Otodom - największego serwisu nieruchomości w Polsce, można określić zachowanie najemców względem poszczególnych lokalizacji w Poznaniu. Częścią miasta najchętniej wyszukiwaną przez użytkowników serwisu jest Grunwald. Prawie co piąta osoba korzystająca z wyszukiwarki Otodom w pierwszej kolejności wpisuje tę lokalizację. Nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ Grunwald cechuje się dużym zróżnicowaniem oferty. Można tu spotkać duże osiedla mieszkaniowe pamiętające czasy PRL, jak i luksusowe apartamenty.

Na drugim miejscu, z 16-procentowym udziałem zapytań, znajdują się Rataje. O wysokim miejscu osiedla decydują między innymi dogodna lokalizacja, ilość terenów zielonych oraz punktów usługowych. Osiedle jest bardzo często wybierane przez studentów Politechniki Poznańskiej, z uwagi na bliskość kampusu. O popularności tej lokalizacji przekonuje także Agata Polińska z serwisu Otodom - Rataje zostały najwyżej ocenione w Rankingu Dzielnic Otodom w kategorii infrastruktury przyjaznej dzieciom. Dostępność takich punktów jest niezwykle ważna dla młodych rodzin, które wynajmują mieszkania na Ratajach.

Podium zamykają Jeżyce, które wyszukuje 14 procent użytkowników Otodom. Dzielnica ta jest niezwykle popularna wśród studentów i młodych osób. Jest to jedna z najlepiej skomunikowanych lokalizacji. Ponadto znajduje się tu wiele popularnych lokali gastronomicznych.

Jarosław Krawczyk, serwis Otodom

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emmerson

Podziel się

~TEMIDA -

TO DZISIAJ MAMY DRUGA STRONE MEDALU INWESTYCJI W MIESZANIE NA WYNAJEM ORAZ ZAROBKU AZ 4-6 % ROCZNIE .WYNAJMIJ SAMOTNEJ KOBIECIE Z DZIECKIEM I ZOSTAJESZ JESJ SPONSOREM MIESZKANIA

~poznaniak -

na rynku wtórnym jest taki wysyp mieszkań że ja nie wiem kto będzie kupował te nowo wybudowane . w poznaniu jest dosłownie epidemia na rynku wtórnym i jakoś rwania nie ma na te mieszkania każdy czeka na duże spadki cen. są to głównie mieszkania które ludzie za komuny dostali z przydziału a potem wykupili na własność za grosze

~muminek -

Ludzi ubywa, mieszkań przybywa. Na jakiej więc podstawie można wnioskować, że wynajem będzie zyskowny? Kto niby te setki tysięcy mieszkań będzie wynajmował? Ukraińcy? Oni szukają najtańszych mieszkań, a większość z nich i tak rozważa wyjazd za chlebem do bogatszych krajów. Studenci? Demografia wykazuje, że z roku na rok jest ich mniej. Obecnie wyż z lat pięćdziesiątych wchodzi w strefę mroku, zostawiając swoje mieszkania potomnym. Uważam, że tylko mieszkania w bardzo dobrych punktach będą dawały jakikolwiek zysk. Za kilka lat ludzie zostaną z mieszkaniami i będą mieli kłopot z ich utrzymaniem.

~Rakuba -

Poznań jako miasto kończy się. Nie ma nic ciekawego do zaoferowania nowym mieszkańcom. Zjazd trwa od co najmniej 25 lat. Przyspieszył po Mistrzostwach Europy. Niedowład komunikacyjny, na Starym Rynku jeden wielki burdel, boczne ulice starego miasta bez wyrazu i zaniedbane. Gospodarczo to tylko wytwarzanie, handel i tranzyt prowadzone przez obce firmy. Mieszkańców coraz mniej. Szkoda inwestować w nowe mieszkanie.

~poznaniak -

Zapamiętajcie jedną zasadę - nikt nigdy nie dzieli się informacją, że coś przynosi zysk. Nigdy. Jeśli się tak pisze, to znaczy, że szukają łosi. Pomyśl - jeśli wpadniesz na jakiś pomysł, znajdziesz skarb, to co, rozpowiadasz wszystkim gdzie go znalazłeś???

Gość

Piszesz jako Gość