Gazprom wydarł nam 270-290 dol.

Wtorek, 21 listopada 2006 (11:18) Aktualizacja: Wtorek, 21 listopada 2006 (11:21)

Cena gazu dostarczanego do Polski przez Gazprom w 2007 roku wyniesie 270-290 dolarów za 1000 metrów sześciennych - poinformował we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na - źródło zbliżone do negocjacji z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG).

/RMF FM

Rosyjska gazeta zaznacza, że jej domniemania co do ceny zostały w zasadzie potwierdzone przez rozmówców w Gazpromie. Wcześniej inne źródło znające politykę cenową Gazpromu podało, że cena rosyjskiego gazu dla Polski na 2007 rok wynosi 282 USD.

Rzecznik PGNiG Tomasz Fill powiedział, że cena gazu z Rosji kształtuje się poniżej 300 dolarów za 1000 metrów sześciennych, a nie między 340 a 350 USD, jak podawały niektóre media.

Komentując porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie ceny gazu na rok 2007 wtorkowy Kommiersant zauważył, że Polska zaczęła liczyć straty, spowodowane swoim twardym stanowiskiem wobec Rosji.

Jerzy Malczyk

INTERIA.PL/PAP

Podziel się

~obserwator -

Nie rozumiem tej wrzawy przecież to sprzedający dyktuje ceny bo to jego surowiec. jeżeli nam cena nie odpowiada to po prostu nie kupujemy gazu , przecierz dzisiaj w świecie rządzi pazerny kapitalizm, więc czego chcecie niby dlaczego Rosjanie mieliby nam sprzedawać taniej gaz. Ciekaw jestem gdyby było odwrotnie i to Rosjanie kupowaliby gaz od nas pewnie wtedy dawalibyśmy im go za darmo.Troche dystansu do sprawy.

~Ulicyfer -

Treeba za ja.. powiesic tego gamonia Millera, to on jest winien ten lachudra , bo zerwal gamon kontrakt z Norwegia.Na pewno wzial lapowke zlodziej.

~przemo -

gaz podrozeje to i dodatkowe opłaty pewnie tez podniosa np abonament czy opłata przesyłowa zawsze czyms to bedzie mozna wytłumaczyc

~K.F -

kurze móżdżki.Tak wam trudno zrozumieć, że winę za to wszystko ponosi SLD z Millerem na czele.Gdyby ci łachmaniarze nie zablokowali sprawy budowy gazociągu z Norwegi byłyby dzisiaj zupełnie inne warunki do rozmów z Rosjanami.A tak mamy co mamy.Banda nieudaczników z SLD naważyła piwa a inni muszą to teraz spijać.

Gość

Piszesz jako Gość