​Donald Trump: Służba zdrowia? Ależ to skomplikowane!

Środa, 1 marca 2017 (10:38)

Prezydent USA Donald Trump nie wiedział, że reformowanie służby zdrowia to nie taka prosta sprawa.

Donald Trump już podczas kampanii wyborczej zapowiadał zniesienie Obamacare i zastąpienie kluczowej ustawy Baracka Obamy "czymś wspaniałym".

Prezydent nie wycofuje się z tej zapowiedzi, ale dopiero po objęciu urzędu uświadomił sobie pewien detal.

"Muszę wam powiedzieć, to jest niezwykle złożony temat. Nikt nie wiedział, że służba zdrowia może być taka skomplikowana" - oznajmił Donald Trump.

No kto by przypuszczał?

Bernie Sanders nie mógł się powstrzymać, gdy zreferowano mu słowa Donalda Trumpa:

INTERIA.PL

Podziel się

~axe -

PROSZE NIECH TU NA TM MIEJSCU ZNAJDZIE JEDNA OSOBA która przysięgnie ze oecna słuzba zdrowia (IIIRP) ddziła lepiej niz w PRLu wedy gdy lekarz arabial TYLE CO NAUCZYCIEL no czekam...

~wjkrzy.blogspot -

Panie Trump, jest dokładnie odwrotnie, wszyscy wiedzieli tylko Ty bałwanie nie wiedziałeś. Za kilka lat 25% PKB USA trzeba będzie „utopić” w czymś, co nazywacie leczeniem, ale co jest czymś zupełnie innym. Zamiast skupić się na leczeniu ludzi, wy skupiliście się na modelu biznesowym. I USA odniosły sukces przewyższający wszystkie inne kraje. Te same procedury medyczne, wykonywane w tych samych warunkach są już dziś ponad dwukrotnie droższe niż np. w Niemczech. Proteza stawu biodrowego w Polsce kosztuje 5 tys. USD, w Arkansas 15 tys. USD a w Kaliforni 130 tys. USD. W tych samych warunkach zaznaczam. Wydatki na „zdrowie” w rozwiniętych krajach wynoszą od 7 do 10 % PKB, w USA już ponad 15% i rosną równie szybko jak wydatki na zbrojenia. A średnia życia w USA jest niższa od 10 lat niż w UE. Stan zdrowia 50 milionów obywateli USA jest dramatyczny, bo nie mają żadnego ubezpieczenia i nie zanosi się, żeby mieli. Każda poważniejsza choroba oznacza ruinę całej rodziny dla wszystkich, poza 1% najbogatszych. Za to wśród 10 najlepiej płatnych profesji jest aż 5 medycznych. Tak to musi wyglądać, gdy leczenie traktuje się jak biznes i inaczej być nie może. Koszty będą szły w kosmos a efekty będą coraz gorsze. Tak to w USA działa. I nie kłamcie, że jest dokładnie inaczej, bo inaczej to jest ale na filmach, w życiu leczyć się w USA to tragedia społeczna. A będzie Panie Trump gorzej, znacznie gorzej. I nic Pan na to nie poradzi, bo ten system tak ma. Albo biznes albo leczenie. Najlepsza reakcja senatora Sandersa. USA macie problem z idiotą na świeczniku, Nikodem Dyzma prezydentem USA, moje serdeczne gratulacje.

Piszesz jako Gość