Minister Witold Waszczykowski nękany?

Piątek, 3 marca 2017 (16:38)

"Czy mam przekazać sprawę do ABW za nękanie?" - zapytał dziennikarza "Faktu" - który próbował dowiedzieć się, czy Andrzej Przyłębski zostanie na stanowisku Ambasadora RP w Berlinie - Witold Waszczykowski.

Szef MSZ Witold Waszczykowski dopytywany przez dziennikarza "Faktu", czy ambasador pozostanie na stanowisku, napisał: "Odpowiedziałem". Gdy Łukasz Maziewski próbował dowiedzieć czy oznacza to, że Przyłębski zostanie na stanowisku, minister szybko zmienił tor wzajemnej komunikacji, pytając dziennikarza, "czy ma przekazać sprawę do ABW za nękanie go".

Teczka Andrzeja Przyłębskiego - aktualnego Ambasadora RP w Berlinie, a prywatnie męża prezes TK Julii Przyłębskiej - liczy 40 stron.

Wynika z niej, że Przyłębski podpisał zobowiązanie do współpracy w 1979 roku jako TW Wolfgang. Rok później współpraca ustała, bo Przyłębski zapowiedział przejście na indywidualny tok studiów, a jego zadaniem było dostarczanie informacji o kolegach z uczelni. Przy toku indywidualnym stawał się bezużyteczny.

O jednym z kolegów TW Wolfgang informował, że ten jest antykomunistą, samego siebie opisywał jako marksistę i ateistę. Z rozmów z osobami prowadzącymi wynikało, że choć popierał ustrój kraju, to w niektórych miejscach był nastawiony krytycznie.

Mimo tych rewelacji MSZ nie zamierza podejmować żadnych kroków w stosunku do Przyłębskiego do czasu, aż sprawę zbada IPN. "My bazujemy na informacjach z IPN-u i po to jest postępowanie lustracyjne" - informuje resort.

INTERIA.PL

Podziel się

~GTYE -

TEN DYLETANT waszczykowski NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA CO TO JEST NĘKANIE. ABY DO TEGO DOSZŁO, NAJPIERW TRZEBA OŚWIADCZYĆ, ŻE KTOS SOBIE NIE ŻYCZY KONTAKTU ZE STRONY KONKRETNEJ OSOBY. DOPIERO OD TEGO MOMENTU MOZNA SZUKAC ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO.

Piszesz jako Gość