​Polska na szczycie G20. Jak to z tym wielkim sukcesem naprawdę jest

Środa, 15 marca 2017 (12:06)

Rząd Beaty Szydło oraz propagandyści telewizji rządowej przedstawiają udział Polski w szczycie G20 jako dowód, że oto dołączamy do najbogatszych i najważniejszych państw na świecie. W tych informacjach pomija się, kto jeszcze został na szczyt w Niemczech zaproszony.

Mateusz Morawiecki z samego rana przekonywał w radiowej Jedynce, że udział Polski w G20 to "to docenienie naszego kraju".

"Uczestnictwo pana premiera Morawieckiego w tym spotkaniu, jest takim podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, tych naszych działań, które podjęliśmy w roku ubiegłym, i które realizujemy w tym roku" - cieszyła się Beata Szydło.

"Po raz pierwszy w historii Polska została zaproszona na szczyt G20. Dołączenie do tej prestiżowej grupy jest celem naszego rządu" - napisał na Twitterze Marek Kuchciński.

Wydarzenie tak reklamują "Wiadomości" TVP:

"Zaproszenie polskiego ministra finansów to precedens, który świadczy o rosnącej pozycji Polski w globalnej gospodarce".

Zanim jednak oddamy się pociągającej fantazji, jak to Mateusz Morawiecki wyznacza kierunki światowej gospodarki, a zasłuchani Donald Trump i Władimir Putin pilnie notują, warto zerknąć na listę zaproszonych.

Obok Polski, w Niemczech, na tych samych zasadach (a więc w roli gości, nie członków G20), pojawią się przedstawiciele takich krajów jak: Wybrzeże Kości Słoniowej, Maroko, Holandia, Norwegia, Rwanda, Senegal, Singapur, Hiszpania, Szwajcaria, Tunezja.

Dla każdego coś miłego: zwolennik rządu może powiedzieć, że zrównaliśmy się statusem z Norwegią i Szwajcarią, przeciwnik skwituje, że chyba z Rwandą i Senegalem.

INTERIA.PL

Podziel się

~jajajaj -

nawet interio nie kryjesz się jaka jesteś stronnicza..zamiast fakty podawać,wytykać błędy jak jednej tak i drugiej stronie to od razu na początku ze tvp to tuba propagandowa rządu...a kto ci tak powiedział?a ty jesteś tubą propagandową czyją?niemców ?platformy ?...ja wolę oglądać wiadomości na tvp niż opozycję totalną w tvn ....która to opozycją jeszcze nic od przegranych wyborów nie zrobiła oprócz siania zamętu

Piszesz jako Gość