Roześmiany Kaczyński na okładce słowackiego tygodnika

Wtorek, 8 sierpnia 2017 (18:07)

Słowacki tygodnik „Týždeň” umieścił na okładce roześmianego Jarosława Kaczyńskiego w towarzystwie głów państw grupy Wyszehradzkiej. Kaczyński jako jedyny w tym gronie nie pełni wysokiej funkcji w swoim kraju.

Inspiracją do stworzenia takiej okładki stał się opublikowana w gazecie analiza "Jak silna jest Grupa Wyszehradzka i czy w ogóle istnieje". Choć temat jest poważny, skojarzył się grafikom z musicalem, stąd premier Węgier Viktor Orban, premier Słowacji Robert Fico, prezydent Czech Miloš Zeman i prezes Prawa i Sprawiedliwości mają kolorowe stroje i wyglądają, jakby śpiewali.

Co ciekawe Jarosław Kaczyński jako jedyny nie pełni wysokiej funkcji w swoim kraju, a jednak na okładce znalazło się miejsce dla niego, a nie dla premier Beaty Szydło czy prezydenta Andrzeja Dudy.

Można się tylko zastanawiać czy to prorocza okładka, trafna analiza czy tylko swoiste poczucie humoru naszych sąsiadów?

INTERIA.PL

Podziel się

~robol -

Maciej Wąsik: Pewne grupy czuły się w Polsce bezkarnie i na bezkarności budowały swoje mafijne organizacje. Pojawiła się wola uszczelnienia systemu i walki z patologiami. Przez osiem lat rządów PO–PSL odnosiło się wrażenie, że te pieniądze przeciekały przez palce. Powstały wielkie karuzele vatowskie kontrolowane przez mafie. Teraz ABW, CBA i CBŚP ścigają tych ludzi i robią to skutecznie.

~Marek -

Gdybym od 27 lat był parlamentarzystą zarabiającym tyle ile Pan Kaczyński to też bym sie śmiał.W moich oczach ten Pan nie zna życia.Czy wstawał do chorego dziecka w nocy a rano szedł na 6 do pracy?Czy przeżywał kłótnie z żoną?Czy zastanawiał sie co bedzie gdy zwolnią mnie z pracy a jest do spłaty kredyt?

Piszesz jako Gość