​Marcin Wolski: Poczułem się Żydem w III Rzeszy

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 (06:59)

Poniedziałkowym zwycięzcą konkursu na najlepszą ilustrację prawa Godwina zostaje dyrektor TVP2 Marcin Wolski.

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy" Wolski żali się, jak wielki ostracyzm spotkał go w III RP - rzecz jasna za niepokorne poglądy.

Przejawem tego ostracyzmu było nierecenzowanie książek Marcina Wolskiego. A od tego już krok do holokaustu.

"W pewnym momencie zauważyłem, że znalazłem się w rezerwacie 'Gazety Polskiej' i 'Tygodnika Solidarność'. Doszło do tego, że problemem staje się nie to, że moje książki dostają złe recenzje, ale to, że w ogóle żadnych. Poczułem się przysłowiowym Żydem w III Rzeszy, poczułem, że mnie nie ma".

Teraz ten artysta prześladowany, artysta wyklęty, może się wreszcie odkuć. Wszak jak mówił w "Dzienniku Gazecie Prawnej": "Jest jak w brydżu, rozdaje ten, kto bierze ostatnią lewę. Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się z tym pogodzić i morda w kubeł".

INTERIA.PL

Podziel się
julian75

julian75 -

nie rozumiem: napisał Marcinek książkę i się rozpłakał z tego powodu bo nie dostał recenzji o niej ? wielu autorów pisze książki bez recenzji a on pisał książkę dla recenzji czy dla czytelników ? - najlepszymi recenzentami są czytelnicy bawole i oni wystawiają świadectwo książce.. kolejny megaloman przeświadczony o poczuciu własnej wielkości

Gość

Piszesz jako Gość