​Poseł PiS demaskuje lobby czarnych w Hollywood

Wtorek, 30 stycznia 2018 (13:48)

Poseł PiS Łukasz Schreiber dziwi się, jak "denny, drugorzędny horror z absurdalnym scenariuszem" mógł otrzymać nominację do Oscara. I znalazł odpowiedź.

"'Uciekaj' to denny, drugorzędny horror z absurdalnym scenariuszem, a jednak został nominowany do Oscara za najlepszy film roku i reżyserię (sic!). Ma też realne szanse na statuetkę za... scenariusz. Oczywiscie tematem jest rasizm i to plus wsparcie czarnoskórych krytyków starcza" - napisał poseł na Twitterze.

Gdy temat podchwycili nieżyczliwi, Schreiber wyjaśnił:

"Nie krytykuję nominacji dla 'czarnego' filmu, tylko dla tego konkretnego. Stowarzyszenie Krytyków Afroamerykańskich, które przyznaje coroczne nagrody, w jasny sposób kreuje faworyta 'czarnych' filmów do nominacji oscarowych".

Tymczasem ten "denny, drugorzędny horror z absurdalnym scenariuszem" ma ocenę 99 proc. na Rotten Tomatatoes, 87 proc. od publiczności, 7,7 na IMDB, 7,0 na Filmwebie i 7/10 od recenzenta Interii (choć nie znamy kolegi, to jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa - białego).

(mim)

INTERIA.PL

Podziel się

~sb -

Łukasz Paweł Schreiber ( ur. 1987 w Bydgoszczy ) - wykształcenie: ukończone liceum ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, w 2009 studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w 2013 uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2014 radny miasta Bydgoszczy. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując aż 7291 głosów. Jak widać, poseł PiS jest również specjalistą w dziedzinie kina i pretenduje na zasiadanie w jury przyznającym Oscary

~gosc -

Straszne az smieszne jak taki pajac, ignorant moze wypowiadac sie na temat o ktorym nie ma pojecia!Na dodatek z kraju gdzie kinematografia nie liczy sie na swiecie!

Gość

Piszesz jako Gość