Poezja, która nie kojarzy się z polską wierzbą, to zła poezja

Poniedziałek, 6 lutego 2012 (12:08)

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz wie, co jest wyznacznikiem dobrej poezji. Musi być o Polsce. A konkretnie: musi kojarzyć się z polską wierzbą i "towarzyszyć w odzyskiwaniu Polski i suwerenności". Jeśli taka nie jest, to nie ma o czym mówić. A jeśli poeta, który tworzy taką niepolską poezję ma nieprawicowe poglądy, to już nie ma o czym mówić w sposób niebywały.

"Wisława Szymborska nie towarzyszyła nam w odzyskiwaniu Polski, w odzyskiwaniu suwerenności. Nie pamiętam jej poezji, która by porywała. Miała bardzo lewicowe poglądy, potrafiła bardzo jednostronnie stawać po stronie jednej grupy politycznej" - ogłosiła posłanka PiS swoją opinię na temat zmarłej w zeszły czwartek noblistki na antenie Programu I Polskiego Radia.
"Wisława Szymborska kojarzy mi się z Noblem, ale nie kojarzy mi się z Polską, z polską wierzbą, nie kojarzy mi się ani z polską przyrodą, ani polską historią. (...) Poeta ma swoje obowiązki wobec kraju i narodu" - brnęła pani poseł.

I tak się porobiło, że Adam Hofman musiał świecić oczami.

"Nie ma linii Prawa i Sprawiedliwości w sprawie Wisławy Szmborskiej" - wyciągał później buksującą posłankę rzecznik PiS w "Radiu ZET".
INTERIA.PL

Podziel się

~wielki -

Popieram Panią Krystynę. Każdy może mieć swoje zdania,każdy ma swojego ulubionego poetę. Ja wierszy szymborskiej nie czytam i nie bedę czytać,bo po prostu nie lubię. Nie będę się zmuszać do czytania tego co ością staje w gardle.

~Sheila -

Przecież w ogf3le cału ten model agregatorf3w blcgowyoh się nie sprawdził. W Polsce nic się nie przyjęło a na Świecie to co było popularne to już nie jest.. zobaczcie jak takie Technorati poleciało na łeb na szyję. Szukanie w blogach to jednakże szukanie jak każde inne. | </a>

~<1950.Ryszard. -

A czy nazwisko Pawłowicz tak naprawdę jest polskie.???? Bardzo w to wątpię.!!! A więc Pawłowicz zamilcz na temat prawdziwej Polski.Akurat Ty nie masz prawa się wyrażać na temat polskiej poezji.

~Dziadek Janek -

Czy Trybuna Sejmu jest miejscem do wygłaszania własnych wynaturzeń nawołujących do nienawiści narodowej? I za to płacimy tej pożałuj się boże posłance "profesor" szkoda wymieniać byle jakiego nazwiska? Co stworzyła ta pani polituj się boże profesor po za wyrażaniem zacietrzewienia i pogardy dla innych. Brzydzę się takimi ludźmi!!!!

~Gosc -

Zgadzam sie z Pania Profesor Pawlowacz - powiedziala prawde. Czy zdobycie sie na odrobine prawdy zawsze musi byc potepione przez internetowych krzykaczy???

Gość

Piszesz jako Gość