Szynobus zderzył się z autobusem; 1 ofiara śmiertelna, są ranni

Środa, 12 marca 2014 (17:11) Aktualizacja: Środa, 12 marca 2014 (18:12)

Jedna osoba zginęła, a 8 kolejnych zostało rannych w środę w wypadku autobusu z szynobusem w miejscowości Dzierżanów (woj. wielkopolskie) - poinformował Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej.

Wcześniej straż informowała o 14 rannych osobach.

Do wypadku doszło po godz. 16 na trasie kolejowej Ostrów Wielkopolski - Leszno, na niestrzeżonym przejeździe. Trasa kolejowa jest zablokowana. Szynobus uderzył w autobus komunikacji podmiejskiej, którym podróżowało 5 osób.

Jedna z osób, która podróżowała autobusem, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Pozostałe cztery są transportowane do szpitali. Ich stan jest poważny. Kolejne trzy - to poszkodowani z szynobusu, ale one czują się dobrze.

Jak zaznaczył Zbigniew Wolny ze spółki PKP PLK, przyczyny wypadku nie są znane, ale prawdopodobnie autobus nie zatrzymał się przed znakiem stop. Spółka Koleje Wielkopolskie uruchomiła zastępczą komunikację autobusową.

Na miejscu pracuje 5 jednostek straży pożarnej, komisja powypadkowa z kolei oraz prokurator i policja. Ustalane są przyczyny wypadku.

PAP

Podziel się

~marek -

a ile bedzie wypadkow jak pojedzie pendolino trasa z przejazdami niestrzezonymi?z czestochowy do wroclawia bedzie strach tym jezdzic ale coz do odwaznych swiat nalezy

~mieszkaniec -

Bo wlodarzy Krotoszyna pobliskie przejazdy nie interesuja , ważna jest rewitalizacja rynku Prosze przyjechac i zobaczyc jak zabezpieczone sa drzewa nie dawno posadzone w rynku wstyd ze tak sie dba o przyrode .

~viki -

Czy szyk zdania nie powinien byc inny ? Autobus zderzyl sie z szynobusem. Wciäz te same glupie bledy. A moze szynobus powinien skrecic w bok, aby nie zderzyc sie z autobusem. Moze zle jechal, powinien po murawie a nie po torach.

~andrzej -

Ostatnio też brałem udział w takim wypadku. Na trasie piła główna - krzyż Wielkopolski samochód osobowy "miał kolizję" z szynobusem. Auto zostało przeciagniete ok 200m. Mimo że w szynobusie nikomu nic się nie stało to szkoda kierowcy auta który zmarł.

Piszesz jako Gość