Sprawdzian szóstoklasisty 2014 (próbny) - rozwiązania zadań

Wtorek, 25 marca 2014 (09:00)

W poniedziałek odbył się próbny sprawdzian szóstoklasisty, organizowany przez INTERIA.PL, RMF i TVP Info. Dzisiaj publikujemy rozwiązania oraz schemat oceniania.

Wczoraj uczniowie klas szóstych mogli - w ramach akcji "Szósta klasa - na szóstkę" - przystąpić do próbnego egzaminu.

Arkusz został opracowany przez egzaminatorów współpracujących z OKE, a motywem przewodnim sprawdzianu był Toruń i związane z tym miastem legendy oraz tradycje.

Sprawdź rozwiązania zadań

Próbny egzamin szóstoklasisty - arkusz z rozwiązaniami

Schemat oceniania - zobacz, za co mogłe(a)ś dostać punkty

Oficjalny sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się już 1 kwietnia.

Dla uczniów klas szóstych oraz ich rodziców przygotowaliśmy - poza serią materiałów poradnikowych i informacyjnych - serię spotkań z ekspertami: nauczycielem, psychologiem i pedagogiem.

Harmonogram dyżurów ekspertów

Będzie można z nimi porozmawiać zarówno w trakcie dyżuru telefonicznego w RMF FM, jak i na czacie.

Dzisiaj gościem Czaterii będzie nauczycielka matematyki, mgr Joanna Kwatera.

INTERIA.PL

Podziel się

~taka prawda... -

Mój syn ukończył Politechnikę Lubelską.Parę dni temu powiedział mi,że zmarnował 5 lat życia.Na Politechnice najważniejsza była oczywiście matematyka.Bardzo trudna...całki diagonalne,matematyka wyższa,kompletnie do niczego nieprzydatna...syn z kuzynem maja firmę i o dziwo doskonale prosperującą...ten kuzyn też powiedział,że zmarnował 5 lat życia na nieprzydatne studia...to samo z tymi szóstoklasistami...biedne dzieci uczą się rzeczy kompletnie nieprzydatnych w życiu....polska szkoła to nieporozumienie...absolwent np Liceum Ogólnokształcącego nic,ale to kompletnie nic nie umie...nie umie zarządzać finansami,nie umie prowadzić firmy,nie ma pojęcia o podatkach,nie umie poruszać się na rynku pracy...nie umie gotować,prowadzić domu,opiekować się osobą starszą,czy dzieckiem...nic nie umie...tak wygląda polskie szkolnictwo....

~ktos -

Egzaminy dla 6 klasy pogięło ich ? Najważniejsze aby dzieci umiały same myśleć i same podejmować decyzje co je interesuje a co nie. Talent w byciu uczniem jest tylko jednym z talentów. Szkoły niszczą kreatywność i do tego niszczą chęć szukania kto jest dobry i w czym. Powinniśmy iść drogą Finlandii, a nie drogą PRL. Wiedza szkolna jest potrzebna w nauce pisania, czytania, podstawowego liczenia i podstaw historii, geografii, biologii. Kto będzie chciał i tak zgłębi sam wiedzę z danego tematu. W Polsce nie działa nic kompletnie, zacznijcie głosować wreszcie głową nie ręką.

~asd -

zadanie 7 to jakis debil ukladal. skad wiadomo ze mama i tata sa akurat dorosli, albo ze agata i brat sa dziecmi? Jakis debil tez rozwiazywal to zadanie, 5 osob poszlo do muzeum, a w zaznaczonej odpowiedzi sa zaplacone 4 bilety.

Piszesz jako Gość