Ukraina: Zabito dziennikarza, zwolennika Majdanu z Czerkasów

Sobota, 5 kwietnia 2014 (20:06)

Dziennikarz oraz zwolennik Majdanu z Czerkasów (centralna Ukraina) Wasyl Serhijenko został w sobotę znaleziony martwy - powiadomił szef miejscowego oddziału nacjonalistycznej partii Swoboda Jurij Botnar. Dzień wcześniej Serhijenkę uprowadzono.

Według Botnara Serhijenko został znaleziony w lesie "z torbą na głowie, z ranami zadanymi nożem i w kajdankach na rękach".

Swoboda informowała wcześniej, że w piątek wieczorem Serhijenko został brutalnie napadnięty na podwórku własnego domu i uprowadzony w nieznanym kierunku.

Partia wiązała ten fakt z jego działalnością dziennikarską, a w szczególności z artykułami na temat miejscowego bogacza, przedstawiciela Partii Regionów Hennadija Bobowa.

Bobow ogłosił, że wyznacza nagrodę 50 tys. hrywien (13 tys. zł) za informację, która pozwoli znaleźć Serhijenkę. Wyraził też przekonanie, że jego uprowadzenie ma "cele polityczne".

PAP

Podziel się

~Franc -

No ale że to źle czy dobrze, bo już kurcze nie wiem, Julki naszej przyjaciółki serdecznej nie chcą, ci Nacjonaliści, ale ona też hajlowała na wiecu. Razem krzyczeli Riezać Lachów. Krzyczą żeby zarzynać Polaków to przyjaciele nasi jacyś są? Oficjalnie Polska popiera ludzi wrzeszczących banderowskie antypolskie hasła. Popierd.o.lony kraj, a raczej rząd.

~59 latek -

sami banderowcy zabijają swoich by miec o czym biadolić, podobnie jak sami strzelali do milicji i do swoich bandytów a udają ze to milicja miała snajperów.

~noo -

W czasie napadów na polskie wsie wyrzynano wszystkich bez różnicy na płeć czy wiek, począwszy od niemowląt, a na starcach skończywszy. Zabójstwa połączone były z niesłychanym okrucieństwem, którego nie stosowali nawet niemieccy czy sowieccy okupanci. Wszystko to było połączone z grabieżą mienia ofiar, które było dla ukraińskich chłopów swoistego rodzaju zapłatą za współudział w mordach.

~true1 -

demokracja w tej wschodniej dziczy nigdy się nie sprawdzała, tam trzeba bata bo się swołocz pozabija. Na zachodzie demokracja to nic innego slogan reklamowy który wciskany jest ciemnocie aby myślała że ma wpływ na cokolwiek i że sama cokolwiek wybiera w wyborach. Tak naprawdę rządzi klasa polityczna z biznesem robiąc lody na 99% ciemnej masy która ich utrzymuje

Piszesz jako Gość