Będzie dostępny kwalifikowany e-podpis w chmurze

Piątek, 23 czerwca 2017 (10:00)

Nowy typ podpisu elektronicznego kwalifikowanego – mobilny podpis w chmurze SimplySign – wprowadza na rynek Asseco Data Systems.

SimplySign jest pierwszym podpisem elektronicznym kwalifikowanym, zgodnym z prawodawstwem unijnym - eIDAS, z którego można korzystać za pomocą smartfona czy tabletu.

Dotychczas obowiązujące regulacje umożliwiały skorzystanie z e-podpisu kwalifikowanego przy użyciu komputera oraz dodatkowego urządzenia jak token lub czytnik i karta; co oznaczało że stosowanie e-podpisu przez smartfon lub tablet było praktycznie niemożliwe. Nowy podpis mobilny jest wprowadzany do dokumentów poprzez wybór opcji w aplikacji, urządzenia dodatkowe nie są konieczne. System operacyjny urządzenia może być dowolny, zaś usługa SimplySign może być stosowana zarówno na sprzęcie stacjonarnym (PC/Laptop), jak również na różnorodnych urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.

Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych (w postaci aplikacji na urządzenia mobilne), jak i odbiorców biznesowych (firmy, instytucje), w postaci prostego do integracji interfejsu API, bez konieczności ingerowania w ich systemy dziedzinowe. Tak jak to wynika z definicji e-podpisu, SimplySign będzie tak samo wiążący, jak podpis własnoręczny i można go używać przy współpracy z systemami urzędów i administracji (Płatnik, eDeklaracje, PFRON) jak również do wymiany dokumentów między przedsiębiorstwami.

MM

INTERIA.PL

Podziel się